Znamy kalendarz WTA na pierwszą połowę sezonu

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/wtatennis.com, foto: AFP

Coraz więcej informacji dotyczących zbliżającego się sezonu jest już znanych. Teraz został opublikowany kalendarz WTA na pierwszą połowę 2022 roku.

Nowy sezon rozgrywek pod szyldem WTA rozpocznie się w gorącej Australii. Zawodniczki w pierwszych dwóch tygodniach 2022 roku rozegrają mecze w Adelajdzie, Sydney oraz Melbourne. To jednak głównie na ostatnie z wymienionych miast będą zwrócone oczy kibiców z całego świata. To właśnie w Melbourne tradycyjnie zostanie rozegrane Australian Open w dniach 17-30 stycznia.

W lutym i marcu odbędzie się kilka imprez rangi WTA 1000. To turnieje w Dubaju, Indian Wells i Miami. Kwiecień i maj to miesiące, w których dominować będą zmagania na nawierzchni ziemnej między innymi w Rzymie i Madrycie. Najważniejszym punktem tej części sezonu będzie natomiast Roland Garros w Paryżu, który rozpocznie się 22 maja i potrwa tradycyjnie przez dwa tygodnie.

W czerwcu tenisistki przeniosą się na korty trawiaste i rozegrają szereg turniejów przygotowujących do Wimbledonu, którego start przewidziano na koniec miesiąca. W kalendarzu na pierwszą połowę nowego sezonu nie znalazły się między innymi imprezy w Brisbane, Auckland i Hobart.