Znamy komplet uczestniczek

/ Kacper Kaczmarek , źródło: własne, foto: AFP

Znamy komplet uczestniczek, które od wtorku 12 października powalczą w turnieju WTA Elite Trophy w Zhuhai. W imprezie, stworzonej na kształt kończącego sezon turnieju Masters, weźmie udział 12 najwyżej sklasyfikowanych zawodniczek, które nie zagwarantowały sobie udziału w Finałach WTA w Shenzhen.

Najwyżej rozstawioną tenisistką w Zhuai będzie sklasyfikowana na 10. miejscu w rankingu WTA Kiki Bertens. Holenderka do ostatniej chwili walczyła o udział w rozpoczynającym się za tydzień Mastersie w Shenzhen, ale na finiszu rozgrywek więcej punktów padło łupem Szwajcarki Belindy Bencic. Bertens w Shenzhen się jednak pojawi i będzie tam pełniła rolę rezerwowej. Wcześniej powalczy jednak o trzecie tegoroczne zwycięstwo w imprezie w Zhuhai. 

Kolejne miejsca w imprezie przypadły Amerykankom: Sofii Kenin, Madison Keys i Alison Riske, Chorwatkom Petrze Martić i Donnie Vekić oraz Białorusince Arynie Sabałence . Stawkę 12 finalistek uzupełniają: Belgijka Elise Mertens, Greczynka Maria Sakkari, Ukrainka Diana Jastremska i Czeszka Karolina Muchovą. Gospodarzy, z dziką kartą, reprezentować będzie 40. w rankingu Saisai Zheng. 

Co ciekawe, z udziału w imprezie w Zhuai zrezygnowało 7 uprawnionych do występu tenisistek. Oprócz spodziewanej decyzji Sereny Williams, decyzję o wycofaniu z różnych przyczyn podjęły także Johanna Konta, Marketa Vondrusova, Angelique Kerber, Amanda Anisimova, Sloane Stephens i Anett Kontaveit. W związku z tym awans do turnieju dało jedno z najniższych w pięcioletniej historii turnieju, 26. miejsce w rankingu WTA Race.

Przypomnijmy, że w 2018 r. tytuł zdobyła Australijka Ashleigh Barty. Liderka rankingu zdobytych przed rokiem punktów w Zhuai będzie bronić od przyszłego poniedziałku w kończących sezon Finałach WTA.