Znamy najbliższe plany startowe Huberta Hurkacza. Będzie turniejowy debiut

/ Michał Krogulec , źródło: twitter / @MichalSamulski, foto: AFP

Polski dziennikarz Michał Samulski ujawnił na Twitterze plany plany startowe Huberta Hurkacza na pierwszy kwartał 2020 roku. Wrocławianin oprócz turnieju wielkoszlemowego Australian Open, dwóch imprez ATP Masters 1000, ma zamiar po raz pierwszy zawitać do Rotterdamu. 

37. pozycja Huberta Hurkacza na koniec 2019 roku, to niewątpliwie dobra sytuacja wyjściowa przed sezonem 2020. Ten dla 22-latka zacznie się w Sydney, gdzie wraz z reprezentacją Polski powalczy w premierowej odsłonie turnieju ATP Cup. W fazie grupowej biało-czerwoni zmierzą się z Argentyną, Austrią i Chorwacją. Po tej imprezie Hurkacz przeniesie się do Auckland (ATP 250), a następnie do Melbourne.

W lutym Polak planuje wyjazd do Rotterdamu (ATP 500) i Marsylii (ATP 250). Oba turnieje rozgrywane są na kortach twardych w hali. W tym pierwszym z nich Hubert Hurkacz do tej pory nie grał. Pod koniec lutego naszego najlepszego tenisistę czeka rywalizacja w Dubaju (ATP 500).

Marzec, to dla wielu zawodników wyprawa do Stanów Zjednoczonych. Hurkacz przystąpi wówczas do gry w Indian Wells i Miami (imprezy ATP Masters 1000).