Znany sędzia w szpitalu. Przeszedł zawał serca

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Carlos Bernardes trafił do jednego ze szpitali w Melbourne. Brazylijscy dziennikarze najpierw ustalili, że nie ma to żadnego związku z koronawirusem, a następnie podali, że sędzia przeszedł zawał serca. Charyzmatyczny arbiter należy do najlepszych w swoim fachu. 

Bernardes posiada olbrzymie doświadczenie. Od wielu lat sędziuje mecze najlepszych tenisistów świata, na czele z finałami wielkoszlemowymi. Jedyne wielkie wydarzenie, w którym nie uczestniczył jako sędzia, to finał igrzysk olimpijskich.

Obecnie Bernardes przebywa w Melbourne. Szykował się do prowadzenia meczów w Australian Open. Po przylocie, podobnie jak zawodnicy, został poddany dwutygodniowej kwarantannie.

Pod hotel, w którym był zameldowany Bernardes, przyjechała dzisiaj karetka pogotowia. Arbitra zabrano do jednego ze szpitali w Melbourne. Brazylijskim dziennikarzom szybko udało się ustalić, że przyczyną interwencji medyków był zawał serca. Według najnowszych informacji Bernardes czuje się już lepiej i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.