Zverev, deszcz, horror, tytuł

Alexander Zverev najlepszym zawodnikiem Geneva Open 2019. Niemiec w „deszczowym” finale pokonał Nicolasa Jarrego 6:3, 3:6, 7:6(8) . To pierwszy tytuł Zvereva w tym sezonie.

Niemiecki faworyt doskonale rozpoczął finał. Już w drugim gemie przełamał Nicolasa Jarrego. Łącznie Zverev miał jeszcze siedem break pointów, ale skutecznymi podania bronił się Chilijczyk. Jak się okazało przewaga wywalczona na starcie zapewniła Niemcowi seta po trzydziestu sześciu minutach.

Na początku drugiej partii Jarry z problemami utrzymał serwis. A przy stanie 1:1 zaczął padać deszcz. Zawodnicy zeszli na przymusową przerwę. Po jej zakończeniu w lepszej formie wrócił Chilijczyk, który wywalczył breaka. Jednak zanim doprowadził do remisu w meczu, jeszcze raz opady atmosferyczne przeciągnęły seta. Ale ta przerwa nie wybiła z rytmu zawodnika z Ameryki Południowej.

Decydująca część meczu rozrywana była bez deszczowych przeszkód. Szanse na przełamania stworzyli sobie obaj. Jednak tym razem serwis odgrywał kluczową rolę. Tym samym doczekaliśmy się tie breaka. A tam zwroty akcji. 6-3 dla Zvereva i trzy meczbole. Później 7-6 dla Jarrego i dwie piłki meczowe. W końcówce doświadczenie wzięło górę. Przy stanie 9-8 dla Niemca, kolejne minibreak i tym razem mecz już przeszedł do historii. Czwartą szanse wykorzystał Zverev i zamknął spotkanie. Blisko dwie godziny i czterdzieści minut rywalizacji, które przyniosły premierowy tytuł w tym sezonie dla Niemca. Dzięki wygranej turniejowa „jedynka” zgarnęła 250 punktów i 80 tys. Euro.

Dla Chilijczyka był to drugi mecz o tytuł w karierze. W 2018 podczas rywalizacji w Sao Paulo przegrał z Fabio Fogninim. Teraz znów był słabszy ale po bardzo zaciętym spotkaniu ze Zverevem. Choć i tak dopisze do rankingu 150 pkt i zasili portfel o 42 tys. Euro występie w Genewie.

Zverev skutecznie zrewanżował się za porażkę z  kwietnia. Wówczas w Barcelonie Jarry pokonał wyżej notowanego rywala 3:6, 7:5, 7:6(5). Teraz też tie break decydującego set, ale zwycięzca inny.

Teraz obaj zagrają w Paryżu podczas Rolanda Garrosa. W pierwszej rundzie Zverev zmierzy się z Johnem Millmanem, natomiast Jarry trafił na bardzo trudnego rywala – Juana Martina Del Potro.