Zverev górą w starciu z Federerem!

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Alexander Zverev i Roger Federer stworzyli świetne widowisko pełne emocji i dobrej gry. Zwycięsko z tego boju wyszedł Niemiec, który czwarty raz w karierze pokonał Szwajcara. W półfinale hamburczyk zmierzy się z Matteo Berrettinim.

Wcześniej z imprezą pożegnał się obrońca tytułu Novak Dźoković, więc wydawało się, że to doskonała okazja dla Rogera Federera, by sięgnąć po najwyższe trofeum. Plany pokrzyżował mu jednak Alexander Zverev, który w sobotę zagra w ósmym półfinale imprezy rangi Masters 1000.

W pierwszej części pojedynku to Niemiec był tenisistą, który dominował na korcie i nadawał rytm wymianom. Świetnie spisywał się zarówno przy serwisie, jak i na returnie. To poskutkowało jedynym przełamaniem w partii otwarcia – w szóstym gemie Niemiec wyszedł na prowadzenie 4:2 i nie oddał już prowadzenia do końca seta.

W drugiej odsłonie to Federer jako pierwszy przełamał i objął prowadzenie 2:0. Szwajcar nie cieszył się jednak długo z breaka, gdyż w następnym gemie „Sascha” odrobił starty. Od tego momentu zawodnicy pewnie wygrywali swoje podania. Przełom nadszedł w jedenastym gemie. Zverev przełamał rywala i serwował przy stanie 6:5, by zakończyć spotkanie. Szybko wyszedł na prowadzenie 40:0 i wydawało się, że nie wypuści zwycięstwa z rąk. Federer pokazał jednak waleczność, obronił piłki meczowe, a następnie, po świetnych akcjach, doprowadził do odłamania. W tie-breaku Niemiec miał kolejne szanse, by wygrać, ale ponownie okazało się to za mało. Finalnie były lider rankingu wyrównał stan meczu na 1:1 w setach.

Tenisista z Bazylei nie poszedł jednak za ciosem i rozpoczął trzecią partię od przegrania trzech gemów z rzędu. Taka sytuacja spowodowała nerwy u Szwajcara, który dał upust emocjom. Zverev podniósł jeszcze poziom gry i Federer nie był w stanie odrobić strat. Tym samym po ponad dwóch godzinach gry, hamburczyk mógł świętować awans do półfinału.

Tam zmierzy się z Matteo Berrettinim, który sprawił kolejną niespodziankę. Włoch wyeliminował w dwóch setach Dominica Thiema. Austriak w ubiegłym tygodniu triumfował w Pekinie i prezentował naprawdę rewelacyjną formę. Rzymianin znalazł jednak sposób na rywala i po zaciętej walce zameldował się w półfinale.

Tym samym, pierwszy raz od 1999 roku, w turnieju Masters 1000 wystąpią półfinaliści, którzy mają 23 lata bądź mniej.