Zverev miał finał na wyciągnięcie ręki. Basilaszwili powalczy o obronę tytułu!

/ Michał Krogulec , źródło: własne, foto: AFP

Drugi rok z rzędu na stadionie Rotherbaum w Hamburgu o tytuł w turnieju ATP 500 zagra Gruzin Nikoloz Basilaszwili!

Trzech godzin i siedmiu minut potrzebował Nikoloz Basilaszwili, aby awansować do finału turnieju w Hamburgu. Pokonany Alexander Zverev nie składał broni i powracał do pojedynku dwa razy. Najpierw gdy po przegraniu pierwszego seta 4:6, w drugim odrobił straty ze stanu 1:3 i wygrał partię 6:4. Potem w decydującej odsłonie, gdy przegrywał 0:3, wyszedł na 5:3. Niemiec, z którym rozstał się ze skutkiem natychmiastowych dwa dni temu Ivan Lendl, nie wykorzystał dwóch piłek meczowych przy własnym serwisie i wyniku 5:4. Basilaszwili triumfował w tie-breaku 7-5. Gruzin awansował do trzeciego finału ATP 500 w karierze. W zeszłym roku wygrał również w Pekinie.

Basilaszwili o obronę tytułu powalczy z Rosjaninem Andriejem Rublowem, który wyeliminował Hiszpana Pablo Carreno Bustę 4:6, 7:5, 6:1. Tenisiści grali ze sobą w tym roku na kortach twardych w Doha. W dwóch setach lepszy z tej rywalizacji wyszedł reprezentant Gruzji.

Półfinały gry pojedynczej:

Nikoloz Basilaszwili (Gruzja, 4) – Alexander Zverev (Niemcy, 2) 6:4, 4:6, 7:6(5)

Andriej Rublow (Rosja) – Pablo Carreno Busta (Hiszpania) –  4:6, 7:5, 6:1