Zverev o końcu kariery Nadala

/ Julia Rzadkowska , źródło: www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Rafael Nadal mimo, że już jest legendą tenisa, wciąż gra i utrzymuje miejsce w czołówce męskiego rankingu. Po przejściu na sportową emeryturę Sereny Williams oraz Rogera Federera, coraz więcej mówi się o zakończeniu kariery również przez Hiszpana. Na ten temat wypowiedział się Alexander Zverev, niemiecki tenisista rosyjskiego pochodzenia.

Rafael Nadal niestety przejdzie na emeryturę na Roland-Garrosie. Nie życzę mu tego, ale myślę, że zagra świetny turniej, może go wygra, a potem się pożegna… – powiedział Zverev.

Rafael najwięcej, bo aż 14 turniejów Wielkiego Szlema wygrywał właśnie w Paryżu. Jak wiemy nawierzchnią, na której czuje się on zdecydowanie najlepiej, jest nawierzchnia ceglana, więc sugestia Zvereva jest jak najbardziej zrozumiała.

Nadal w tym roku kończy 37 lat, natomiast na światowych kortach możemy go oglądać już od 20 lat. Niestety, jak nieraz wspominał, organizm coraz ciężej znosi obciążenia, które są nieuniknione podczas zawodowego uprawiania sportu. Jak również wiemy, Rafa w październiku ubiegłego roku został tatą! Wtedy zapowiadał, że nie zamierza jeszcze kończyć kariery, będąc chętnym na kontynuowanie rywalizacji jeszcze przez kilka lat.

Obecnie hiszpański mistrz przygotowuje się do startu w Australian Open. Pierwszy mecz rozegra już w poniedziałek. Jego rywalem będzie młody Brytyjczyk, zajmujący obecnie 40 miejsce w rankingu – Jack Draper.