Zverev zrezygnował z agencji Federera

/ Anna Niemiec , źródło: tennisnet.com, foto: AFP

Alexander Zverev zakończył współpracę z agencją menadżerską Team8, którą założyli Roger Federer oraz jego agent Tony Godsick. 23-latek postanowił powierzyć karierę w ręce najbliższej rodziny.

Niemiecki tenisista o decyzji poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Chciałbym podziękować Team8 za wspaniałą pracę i ogromne doświadczenie. Wszyscy uznaliśmy jednak, że to dobra decyzja, żeby rola mojej rodziny ponownie wzrosła – napisał Zverev, który pod opieką tej agencji znajdował się od 2019 roku.

Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów postanowił, że obowiązki menadżerskie w jego teamie przejmą starszy brat Mischa oraz były ukraiński tenisista, syn światowej sławy skoczka o tyczce, Siergiej Bubka Jr.

Pod koniec zeszłego roku finalista US Open zakończył również współpracę z Davidem Ferrem. Obowiązki trenera niemieckiego zawodnika będzie pełnił teraz jego ojciec, Alexander.

Alexander Zverev, tak jak inni najlepsi tenisiści świata, przebywa obecnie w Melbourne, gdzie odbywa dwutygodniową kwarantannę. Siódmy obecnie tenisista świata najpierw weźmie udział w ATP Cup, a potem wystąpi już w Australian Open.