Zwycięski dreszczowiec Linette

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Peter Figura

Magda Linette i Anna Blinkowa rozegrały tylko dwa sety, ale na korcie w Nowym Jorku spędziły ponad dwie i pół godziny. Ostatecznie po dwóch tiebreakach lepsza okazała się Polka. Dzięki temu może być pewna miejsca w głównej drabince.

W pierwszych dwóch spotkaniach eliminacji do turnieju WTA w Nowym Jorku Magda Linette wygrywała bardzo pewnie. Starcie z oznaczoną numerem 11 Anną Blinkową było już zdecydowanie bardziej zacięte, choć początkowo niewiele na to wskazywało. Polka rozpoczęła bowiem od przełamania i prowadzenia 3:0.

Blinkowa zdołała jednak odpowiedzieć z nawiązką. Od stanu 4:1 wygrała cztery kolejne gemy i serwowała nawet na zwycięstwo w partii otwarcia. Poznanianka odpowiedziała breakiem, a przy 6:5 miała nawet dwie piłki setowe przy podaniu rywalki, lecz wszystko rozstrzygnęło się dopiero w tiebreaku. W nim Linette nie wykorzystała dwóch kolejnych setboli, ale przy piątej okazji zamknęła już seta.

Również w drugiej odsłonie nasza tenisistka szybko wyszła na 3:0. Była to nawet większa przewaga, bo Polka dwukrotnie przełamała rywalkę. Blinkowa raz jeszcze odrobiła straty, a druga partia okazała się prawdziwym festiwalem przełamań – zwycięstwem serwującej zakończyły się jedynie dwa z dwunastu gemów. W tiebreaku sytuacja także często się zmieniała. Rosjanka prowadziła już 6-4, łącznie miała trzy piłki setowe. Ostatecznie to Linette zwyciężyła jednak po trzecim meczbolu – 7:6(6), 7:6(9).

Tym samym poznanianka awansowała do głównej drabinki. W niej może spotkać się z Mihaelą Buzarnescu, Julią Putincewą, Kristie Ahn, Alison van Uytvanck lub inną tenisistką z eliminacji.


Wyniki

Finał eliminacji:
Magda Linette (Polska, 6) – Anna Blinkowa (Rosja, 11) 7:6(6), 7:6(9)