Zwycięstwo Majchrzaka na dobry początek

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Reprezentacja Polski rozpoczęła zmagania w turnieju III Grupy Europejskiej Pucharu Davisa. Naszymi pierwszymi rywalami są Monakijczycy, którzy nie powinni sprawić nam większych problemów. Potwierdził to mecz z udziałem Kamila Majchrzaka. Druga rakieta Polski pokonała 6:2, 6:2 Romaina Arneodo. 

Biało-czerwoni wybrali się do Grecji w najmocniejszym składzie, dzięki czemu ,,na papierze” prezentują się znacznie lepiej od wszystkich przeciwników. W drużynie gospodarzy jest co prawda Stefanos Tsitsipas, ale jego koledzy z drużyny to zawodnicy występujący na co dzień w zawodach cyklu ITF. My za to dysponujemy bardzo wyrównanym składem. Jako jedyni mamy dwóch singlistów z pierwszej setki, a i o debla nie powinniśmy się martwić. Łukasz Kubot i Marcin Matkowski to w końcu niezwykle doświadczona para.

Na dzień dobry los skojarzył nas z Monakijczykami. Kamil Majchrzak nie tracił czasu na korcie i bardzo szybko zdobył pierwszy punkt dla biało-czerwonych, wygrywając 6:2, 6:2 z Romainem Arneodo. Spotkanie trwało tylko godzinę i pięć minut. Już niebawem zwycięstwo może przypieczętować Hubert Hurkacz, który zmierzy się z notowanym w piątej setce Lucasem Catariną.

W czwartek nasi reprezentanci zagrają z Grecją, a w piątek z Luksemburgiem. Na sobotę zaplanowano play-offy. Awans do II Grupy wywalczą aż cztery zespoły.


Wyniki

Polska – Monako

Kamil Majchrzak – Romain Arneodo 6:2, 6:2
Hubert Hurkacz – Lucas Catarina
Ł. Kubot, M. Matkowski – R. Arneodo, B. Balleret