Zwycięstwo po obronie piłek meczowych! Świątek i Linette pokonały faworytki

/ Michał Krogulec , źródło: własne, foto: AFP

W dramatycznych i emocjonujących okolicznościach został rozegrany mecz I rundy gry podwójnej turnieju US Open pomiędzy Magdą Linette i Igi Świątek a Bethanie Mattek-Sands i Coco Vandeweghe. Na dystansie trzech setów lepsze Polki! Po ponad dwóch godzinach wygrały 3:6, 6:3, 7:5.

Magda Linette i Iga Świątek w drodze do zwycięstwa musiały obronić piłki meczowe przy stanie 4:5 w III secie dla Amerykanek. To właśnie ostatnia partia rywalizacji przyniosła najwięcej emocji. Najpierw 3:1 prowadziły Polki, by po chwili musiały uciekać przed widmem porażki. W między czasie Iga Świątek tak bardzo chciała odbić jedną z piłek, że aż wyślizgnęła jej się rakieta z rąk i wylądowała na trybunach kortu nr 17. Dodajmy, że wypełnionego po brzegi, w końcu na korcie oglądaliśmy pięciokrotną mistrzynię wielkoszlemową w deblu, Bethanie Mattek-Sands (US Open wygrała w 2016 roku) oraz Coco Vandeweghe, która triumf w grze podwójnej podczas Wielkiego Szlema święciła w 2018 roku, i to na kortach Flushing Meadows.

Na przestrzeni 140 minut spotkania Polki posłały 42 uderzenia kończące i popełniły 43 niewymuszone błędy. U Amerykanek ta statystyka wygląda 35:30 na korzyść winnerów.

W następnej rundzie Świątek i Linette czeka równie trudne zadanie, bowiem zagrają z turniejową „dwójką” Su-Wei Hsieh i Barborą Strycovą.

Do II rundy debla awansowała też Alicja Rosolska, która w Nowym Jorku gra wespół z Chinką Shuai Peng.

I runda gry podwójnej

M. Linette, I. Świątek (Polska), B.Mattek-Sands, C. Vandeweghe (USA) 3:6, 6:3, 7:5