Życiówka Hurkacza, Majchrzak także z awansem

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

O dwie pozycje awanse zaliczyli Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak w najnowszym notowaniu rankingu ATP. Wrocławianin zajmuje najwyższe miejsce w karierze.

Najlepszy obecnie polski tenisista przed tygodniem występował w imprezie rangi ATP 500 w Tokio. Jednak bez powodzenia, bo ze stolicą Japonii pożegnał się po meczu pierwszej rundy. Mimo to, w najnowszym notowaniu czołowych tenisistów świata wrocławianin zanotował awans o dwa „oczka” i od poniedziałku zajmuje 34. pozycję, co jest najlepszym wynikiem w karierze. Także o dwa miejsca w górę zestawienia przesunął się drugi z Polaków w Top 100 – Kamil Majchrzak. Piotrkowianin, który po skróceniu pobytu w Azji z powodu kłopotów zdrowotnych, w tym tygodniu występuje w challengerze we Francji, jest obecnie 84. tenisistą świata.

Żadne zmiany nie zaszły w czołowej dziesiątce. Na pozycji lidera umocnił się triumfator imprezy w Tokio. Teraz przewaga Novaka Dźokovicia nad Rafaelem Nadalem wynosi 1140 punktów. I nawet w przypadku niepowodzenia w Szanghaju, broniący tytułu Serb pozostanie na czele rankingu także za tydzień. Trzecią rakietą świata jest niezmiennie Roger Federer, tuż za nim jest Daniił Miedwiediew, a czołową piątkę zamyka zwycięzca z Pekinu – Dominic Thiem.

Zmiany zaszły z kolei w rankingu deblistów. Łukasz Kubot i Marcelo Melo nie obronili tytułu mistrzowskiego w Pekinie czego efektem jest spadek o jedną pozycję. Polak jest obecnie piątym deblistą świata, a Brazylijczyk zajmuje szóste miejsce. Teraz „Kubelo” z Pekinu przenieśli się do Szanghaju, gdzie będą walczyć o obronę kolejnego mistrzostwa.