Adelajda. Nietypowe finały na horyzoncie

Belinda Bencic i Jil Teichmann wygrały swe mecze 1/4 finału. Szwajcarki są już tylko o krok od historycznego meczu w imprezach głównego cyklu WTA. Półfinałową rywalką pierwszej z nich będzie Cori Gauff, z kolei na drodze drugiej stanie Iga Świątek.

Polska tenisistka potrzebowała niewiele ponad godzinę, aby zapewnić sobie awans do półfinału Adelaide International (więcej tutaj). Jej kolejną rywalką Będzie Jil Teichmann. W piątek sklasyfikowana na 61. pozycji w rankingu WTA tenisistka w trzech setach pokonała Anastasiję Sevastovą. Łotyszka tym bardziej ma czego żałować, bo w tie-breaku drugiego seta nie wykorzystała pięciu piłek meczowych.

W dolnej połówce drabinki dojdzie do półfinału między Belindą Bencic, a nastoletnią Cori Gauff. Amerykanka po tym, jak przeszła kwalifikacje, w turnieju głównym pokonała kolejną rywalkę. W czwartek 16-letnia tenisistka wygrała dziesiąty mecz w karierze po tym, jak przegrała seta otwarcia. Rogers po wygraniu pierwszej partii 6:2, w drugiej odsłonie prowadziła już 4:2. Gauff jednak wygrała cztery gemy z rzędu i doprowadziła do decydującej odsłony. W niej znowu starsza z Amerykanek miała wynik 4:2. I kolejny raz przegrała końcówkę.

Piątkowe półfinały mogą sprawić, że sobotni finał będzie nietypowy. Jeżeli Świątek i Gauff pokonają swe rywalki, wówczas mecz o tytuł będzie pierwszym spotkaniem finałowym turnieju rangi WTA 500 (wcześniej Premier) od 2017 roku, w którym wystąpią dwie nastolatki. Przed czterema laty w ostatnim meczu rywalizacji w Charleston spotkały się Daria Kasatkina i Jelena Ostapenko. Z kolei, jeżeli zarówno Polka, jak i Amerykanka nie dadzą rady swym przeciwniczkom, wtedy będziemy świadkami pierwszego wyłącznie szwajcarskiego finału turnieju WTA w Erze Open.