Andy Murray zdradził, kiedy zakończy sportową karierę

/ Łukasz Duraj , źródło: https://www.tennisworldusa.org/, własne, foto: AFP

Igrzyska Olimpijskie w Paryżu coraz bliżej. Tenisiści i tenisistki są obecnie na etapie ostatecznych decyzji, dotyczących startu w tych prestiżowych zawodach. Kilku czołowych graczy już zrezygnowało z udziału w imprezie, ale inni już nie mogą doczekać się rywalizacji o medale. W tej drugiej grupie znajduje się Andy Murray.

Szkot ma na koncie dwa złote krążki, zdobyte w singlu w 2012 i 2016 roku oraz srebro, wywalczone w mikście. Turniej w stolicy Francji ma zaś być ostatnim w jego karierze sportowej. Doświadczony tenisista potwierdził to podczas spotkania z mediami w Londynie, mówiąc:

Nie sądzę, bym zagrał jeszcze gdzieś po igrzyskach. Tak zdecydowałem. Uważam, że pożegnanie na Wimbledonie i w Paryżu to właściwy wybór. Mam wiele doświadczeń, związanych z tymi zawodami, a możliwość udziału w kolejnym turnieju olimpijskim jest dla mnie dużą motywacją. Jednocześnie nie chcę przedłużać kariery do końca sezonu. Takie podejście jest związane z moimi ostatnimi wynikami i tym, jak czuję się pod względem fizycznym – podsumował utytułowany gracz.

Andy Murray zagra w Paryżu dzięki „dzikiej karcie” od ITF. 37-latek ma wystąpić w grze pojedynczej i podwójnej. W deblu jego partnerem ma być Daniel Evans.