ATP Finals. Ostatni mecz duetu Kubot/Melo. Piękne zwycięstwo i łzy wzruszenia

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Łukasz Kubot i Marcelo Melo zwycięstwem zakończyli zmagania w tegorocznej edycji ATP Finals. W ostatniej kolejce fazy grupowej pokonali 6:4, 6:7(2), 10-8 Wesleya Koolhofa i Nikolę Mekticia. Mimo że już wcześniej stracili szansę na awans do półfinału, to nie była wygrana ,,na otarcie łez”. Wręcz przeciwnie, łzy wzruszenia wypłynęły z oczu Polaka po ostatniej piłce. Dzisiejszy występ zakończył bowiem piękną i bogatą w sukcesy współpracę z Brazylijczykiem. 

To było godne pożegnanie polsko-brazylijskiej pary z ATP Finals. Turniejem, który znają od podszewki. Kubot kwalifikował się do niego siedem razy i w każdej edycji wygrywał przynajmniej jedno spotkanie. Brazylijczyk ma na swoim koncie o jeden występ więcej, ale w jego przypadku również nigdy nie skończyło się bilansem 0-3 po fazie grupowej.

Jeśli Kubot i Melo wystąpią w kolejnych edycjach prestiżowej imprezy, to już z innymi partnerami u boku. Po ponad czterech latach zdecydowali się bowiem zakończyć współpracę – więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ. Od nowego sezonu Polak będzie tworzyć parę z Wesleyem Koolhofem, natomiast Brazylijczyk połączy siły z Jeanem-Julienem Rojerem.

Kubotowi i Melo bardzo zależało, żeby tak owocną współpracę zakończyć zwycięstwem. Wielokrotnie żywiołowo zagrzewali się do walki i zupełnie nie dawali po sobie odczuć, że turniej nie potoczył się po ich myśli i nie mają już szans na awans do półfinału.

Po kilku niezwykle efektownie wygranych punktach w super tie-breaku i zwycięstwie 6:4, 6:7(2), 10-8 emocje wzięły górę.

Na długo zapamiętamy te obrazki, a wspólne sukcesy Kubota i Melo jeszcze długo będą cieszyć polskich kibiców. Przypomnijmy, że dzięki doskonałym wynikom nasz reprezentant został w styczniu 2018 roku liderem rankingu ATP.


Wyniki

Mecz fazy grupowej, 3. kolejka:

Ł. Kubot, M. Melo (Polska, Brazylia) – W. Koolhof, N. Mektić (Holandia, Chorwacja) 6:4, 6:7(2), 10-8