ATP Finals. Pokaz siły lidera

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Drugim finalistą Mistrzostw ATP rozgrywanych w Turynie został Novak Dżoković. Serb nie dał żadnych szans Carlosowi Alcarazowi i w niedzielę zagra o tytuł z Jannikiem Sinnerem.

Hiszpan rozpoczął spotkania z animuszem i już w pierwszym gemie wypracował sobie dwa „breakpointy”, ale lider światowego rankingu oba zniwelował. Później gra toczyła się zgodnie z regułą własnego serwisu aż do ósmego gema, w którym kluczowe dla losów tej części meczu przełamanie zdobył 36-latek z Belgradu.

Dżoković dobrze rozpoczął również drugą partię i odebrał podanie rywalowi na 2:1. Alcaraz miał szansę, żeby wrócić jeszcze do meczu, ale w szóstym gemie nie wykorzystał dwóch „breakpointów”. Chwilę później coraz bardziej rozpędzony Serb po raz drugi odebrał mu serwis, a po zmianie stron przypieczętował zwycięstwo za drugą piłką meczową.

Sobotni występ był z pewnością najlepszym w wykonaniu Novaka Dżokovicia w Turynie. Serb praktycznie się nie mylił. Hiszpan próbował przejmować inicjatywę, ale nie był w stanie przebić się przez żelazną obronę przeciwnika, który albo zmuszał go do błędów albo w odpowiednim momencie skutecznie kontrował. W trwającym niespełna półtorej godziny spotkaniu zawodnik z Belgradu posłał piętnaście uderzeń wygrywających przy zaledwie sześciu błędach.

W niedzielnym finale Novak Dżoković zmierzy się z Jannikiem Sinnerem, który w trzech setach pokonał Daniiła Miedwiediewa (więcej o tym meczu TUTAJ). To będzie drugi pojedynek Serba z Włochem w tej imprezie. W fazie grupowej faworyt gospodarzy okazał się lepszy w tie-breaku trzecie seta.


Wyniki

Półfinał singla

Novak Dżoković (Serbia, 1) – Carlos Alcaraz (Hiszpania, 2) 6:3 6:2