Auckland. Czwarty w karierze półfinał Humberta

/ Szymon Adamski , źródło: własne / ATP, foto: AFP

Bardzo możliwe, że w ciągu kilku najbliższych dni dojdzie do dwóch pojedynków Huberta Hurkacza z Ugo Humbertem. Pierwsza okazja nadarzy się w Auckland, gdzie obaj zameldowali się już w półfinałach i mogą spotkać się ze sobą w meczu o tytuł. Natomiast druga podczas Australian Open. W Melbourne mogą skrzyżować rakiety w drugiej rundzie. 

Dla Ugo Humberta turniej w stolicy Nowej Zelandii jest jednym z najlepszych w karierze. Dopiero po raz czwarty awansował do półfinału imprezy głównego cyklu. Ma jednak niespełna 22-lata, więc to bardzo dobry wynik. W Auckland ma już na rozkładzie Caspera Ruuda, Marca Cecchinato i Denisa Shapovalova. Tego ostatniego pokonał w ćwierćfinale 7:5, 6:4. – Bardzo się cieszę z tej wygranej, jednej z największych w mojej karierze. Koncentrowałem się na swoim planie i grałem punkt po punkcie – mówił po meczu szczęśliwy Francuz. W półfinale jego rywalem będzie John Isner, który w typowy dla siebie sposób, w dwóch tie-breakach po setach bez przełamań, poradził sobie z Kyle’em Edmundem. Jeśli Humbert pokona olbrzyma ze Stanów Zjednoczonych, po raz pierwszy zagra w finale turnieju głównego cyklu.

W nim może spotkać się z Hubertem Hurkaczem. Przypomnijmy, że Polak pokonał w czwartek Feliciano Lopeza 6:4, 6:7(11), 6:4. Osobną relację z tego pojedynku znajdziecie TUTAJ. Półfinałowym przeciwnikiem naszego najlepszego i niepokonanego w 2020 roku tenisisty będzie Benoit Paire. To właśnie ekscentryczny Francuz był rywalem Hurkacza w jego jak dotąd jedynym występie w finale zawodów ATP. W Winston Salem wrocławianin wygrał 6:3, 3:6, 6:3 i sięgnął po tytuł. Kto wie, może w tym przypadku również zwycięstwo nad Paire’em poniesie za sobą tak przyjemne konsekwencje.

W trakcie gier ćwierćfinałowych w Auckland, w Melbourne rozlosowano drabinki główne Australian Open. Hubert Hurkacz w pierwszej rundzie zagra z zawodnikiem z kwalifikacji, a w ewentualnej drugiej z lepszym z pary Ugo Humbert – John Millman. Bardzo możliwe zatem, że Hurkacza i Humbert w ciągu najbliższych kilku dni dwukrotnie staną po przeciwnych stronach siatki.


Wyniki

Ćwierćfinały:

Hubert Hurkacz (Polska, 6) – Feliciano Lopez (Hiszpania) 6:4, 6:7(11), 6:4
Benoit Paire (Francja, 5) – John Millman (Australia) 3:6, 6:1, 6:4
John Isner (USA, 4) – Kyle Edmund (Wielka Brytania) 7:6(5), 7:6(5)
Ugo Humbert (Francja) – Denis Shapovalov (Kanada, 2) 7:5, 6:4