Australian Open. Żadna z naszych reprezentantek nie przebrnie przez eliminacje

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Warsaw Sports Group

Nasze reprezentantki nie wygrały żadnego spotkania w kwalifikacjach do Australian Open. Magdalena Fręch z marzeniami o występie w turnieju głównym pożegnała się przed pierwszym meczem, ponieważ jej test na koronawirusa dał pozytywny wynik. W pierwszej rundzie eliminacji Katarzyna Kawa przegrała natomiast 4:6, 3:6 z Whitney Osuigwe, a Maja Chwalińska 4:6, 2:6 z Yue Yuan. 

Spośród reprezentantek Polski tylko Kawa została rozstawiona. Występ z numerem ,,5″ gwarantował jej, że w drodze po główną drabinkę Australian Open nie napotka żadnej wyżej notowanej rywalki. Mimo tego już pierwsza przeszkoda okazała się zbyt wymagająca. 18-letnia Amerykanka Whitney Osuigwe pokonała trzecią rakietę Polski 6:4, 6:3. Nieco wcześniej zakończył się mecz Mai Chwalińskiej, również zakończony niepowodzeniem. O tamtym spotkaniu przeczytacie więcej TUTAJ.

Kawa przystąpiła do eliminacji Australian Open z nadzieją, że wywalczy sobie prawo do drugiego w karierze występu w turnieju głównym Wielkiego Szlema. Debiut miał miejsce przed rokiem w Nowym Jorku. Wówczas kwalifikacje się jednak nie odbyły, a nasza reprezentantka wystartowała w turnieju głównym dzięki odpowiednio wysokiemu miejscu w rankingu.

Australijczycy, w przeciwieństwie do Amerykanów, zdecydowali się na rozegranie kwalifikacji. Z tą różnicę względem poprzednich lat, że po raz pierwszy odbywają się one nie w Australii, a w Dubaju.

Pojedynek z Osuigwe od początku nie przebiegał po myśli Kawy. W pierwszym gemie serwisowym musiała bronić dwóch break-pointów, a w kolejnym dała się przełamać. W sumie aż sześć razy nie utrzymała własnego podania. Na dodatek przeciwniczka była skuteczniejsza w najbardziej zaciętych gemach. Sześć razy doszło do walki na przewagi i pięciokrotnie to Osuigwe była górą w tych rozgrywkach. Po godzinie i 40 minutach zaowocowało to zwycięswem 6:4, 6:3.

W drugiej rundzie Osuigwe zmierzy się z Australijką Olivią Gadecki występującej dzięki ,,dzikiej karcie”. Kawa jest natomiast jedną z najwyżej notowanych tenisistek, które straciły szanse na awans. Porażek doznały także rozstawiona z numerem ,,2″ Oceane Dodin oraz rozstawiona z numerem ,,4″ Anna-Lena Friedsam.

 


Wyniki

Pierwsza runda eliminacji:

Whitney Osuigwe (USA) – Katarzyna Kawa (Polska, 5) 6:4,