BJKC Finals. Fernandez za mocna dla Linette, półfinał nie dla Polek

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Reprezentacja Biało-Czerwonych straciła szansę na awans do półfinału w turnieju finałowym Billie Jean King Cup. W drugim meczu singlowy Leylah Fernandez nie dała szans Magdzie Linette i zapewniła swojej ekipie zwycięstwo.

Drużyna Dawida Celta już przed pojedynkiem poznanianki z finalistką US Open sprzed kilku lat była w bardzo trudnej sytuacji. Wcześniej Magdalena Fręch przegrała niespodziewanie z Mariną Stakusic (więcej o tym meczu TUTAJ) i Biało-Czerwone nie miały już żadnego marginesu błędu.

Pierwszy gem pojedynku pierwszych rakiet obu ekip był bardzo wyrównany. Linette obroniła w nim łącznie trzy „breakpointy”, ale czwartego już nie zdołała i straciła podanie. Od tego momentu na korcie dominowała już reprezentantka Kraju Klonowego Liścia, która grała bardzo blisko linii i szybko zmieniała kierunki zagrań, dzięki czemu bez problemu odskoczyła na 5:1, a po zmianie stron pewnie zamknęła seta przy pomocy własnego serwisu.

Druga partia również nie rozpoczęła się dobrze dla liderki naszej drużyny, która już w pierwszym gemie ponownie nie była w stanie utrzymać podania. Od tego momentu gra toczyła się zgodnie z regułą własnego serwisu, ale cały czas optyczna przewaga była po stronie Fernandez. Poznanianka walczyła o to, żeby zachować kontakt z rywalką, ale ani razu nie była blisko odrobienia straty przełamania. Z kolei w dziewiątym gemie Kanadyjka jeszcze raz zdołała odebrać podanie Polce i po półtorej godziny gry mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Później na korcie pojawiły się jeszcze deblistki. Katarzyna Kawa i Weronika Falkowska nie dały rady zdobyć honorowego punktu dla Biało-Czerwonych. Zbyt mocnymi rywalkami okazały się Eugenie Bouchard i Gabriela Dabrowski.

Reprezentacja Kanady, która w czwartek 3:0 pokonał także Hiszpanię, zwyciężyła w Grupie C i jest już pewna awansu do półfinału BJKC. Polki zagrają jutro z tenisistkami z Półwyspu Iberyjskiego o drugie miejsce w grupie.


Wyniki

Grupa C

Polka – Kanada 0:3

Magda Linette – Leylah Fernandez 2:6 3:6

W. Falkowska, K. Kawa – E. Bouchard, G. Dabrowski 2:6 3:6