Były trener Badosy poprowadzi tenisistę z czwartej setki rankingu

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/puntodebreak.com, foto: AFP

Javier Marti doprowadził do dużych sukcesów Paulę Badosę. Teraz nieoczekiwanie okazało się, że Hiszpan poprowadzi tenisistę sklasyfikowanego w czwartej setce rankingu ATP.

Paula Badosa w ostatnim czasie osiągała świetne rezultaty i stała się bez wątpienia jedną z najlepszych tenisistek na świecie. W sierpniu Hiszpanka podjęła jednak zaskakującą decyzję o zakończeniu współpracy ze swoim trenerem Javierem Martim, który pełnił funkcję jej głównego szkoleniowca przez jedenaście miesięcy. O tym pisaliśmy w tym miejscu.

29-latek urodzony w Madrycie po kilku miesiącach wraca do trenerskiej pracy. Hiszpan nieoczekiwanie został szkoleniowcem tenisisty sklasyfikowanego w czwartej setce rankingu ATP. Współpracę z jednym z architektów sukcesów Pauli Badosy nawiązał Nicolas Moreno De Alboran, czyli aktualnie 348. zawodnik świata.

To ciekawy tenisista mający dwa obywatelstwa – hiszpańskie i amerykańskie. Mieszka w Nowym Jorku, a w ostatnim czasie nieźle prezentował się w turniejach rangi ITF i Challenger. Teraz Marti ma pomóc mu osiągnąć znaczny skok jakościowy.