Cincinnati. Świątek i Mattek-Sands bez rewanżu za finał Roland Garros

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands nie zdołały awansować do półfinału Western&Southern Open 2021. Polka i Amerykanka po raz kolejny musiały uznać wyższość Barbory Krejczikovej i Katerini Siniakovej. Czeszki zwyciężyły 6:4, 6:3. 

Hubert Hukracz i Jannik Sinner wyeliminowali mistrzów olimpijskich z Tokio (więcej tutaj). Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands także stanęły przed szansą, by pokonać złote medalistki olimpijskie. Dodatkowo było to też okazja do rewanżu, gdyż Polka i Amerykanka uległy Barborze Krejczikovej i Katerinie Siniakovej w finale tegorocznego Roland Garros.

Jednak i tym razem nie udało się zatrzymać Czeszek i to one zagrają w półfinale imprezy w Cincinnati. Spotkanie było wyrównane do połowy pierwszego seta. Mimo licznych trudności, wszystkie tenisistki utrzymały pierwsze gemy serwisowe. Następnie miała miejsce seria trzech przełamań i to faworytki szybciej opanowały sytuację. W efekcie zwyciężyły w partii otwarcia 6:4.

W drugiej odsłonie przewaga mistrzyń Roland Garros 2021 stała się jeszcze bardziej widoczna. Objęły one prowadzenie 5:1, dwukrotnie odbierając podanie „naszej” parze. Świątek i Mattek-Sands zerwały się jeszcze do walki i odrobiły część strat, ale na więcej nie pozwoliły reprezentantki naszych południowych sąsiadów. Ostatecznie Krejczikova i Siniakova wygrały 6:4, 6:3. W półfinale ich rywalkami będą Gabriela Dąbrowski i Luisa Stefani.


Wyniki

Ćwierćfinał debla:

Barbora Krejczikova, Katerina Siniakova (Czechy, 2) – Iga Świątek, Bethanie Mattek-Sands (Polska, USA) 6:4, 6:3