Roland Garros. Finał dla Polki!

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek pokonała 6:2, 7:6(7) w półfinale Rolanda Garrosa Beatriz Haddad Maię i po raz trzeci w karierze zameldowała się w Paryżu w finale. W sobotę o 15.00 zagra z Karoliną Muchovą.

Brazylijka bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie i dzięki agresywnym returnom już w pierwszym gemie odebrała podanie rywalce. Liderka światowego rankingu błyskawicznie odrobiła jednak stratę. Wyrównana walka w tej części meczu toczyła się tylko do wyniku 2:2. Od tego momentu kontrolę nad przebiegiem gry przejęła obrończyni, która wygrała cztery gemy z rzędu i objęła prowadzenie w meczu.

Haddad Maia nie zamierzała się jednak poddawać, która już w pierwszym gemie wypracowała sobie „breakpointa”, ale nie zdołała go wykorzystać. Tenisistka z Ameryki Południowej dopięła jednak swego w trzecim gemie. Podopieczna Tomasza Wiktorowskiego odrobiła stratę na 3:3, ale widać było, że w tym fragmencie gry obniżyła trochę poziom swojej gry. Świątek popełniała więcej błędów, trochę za bardzo się spieszyła i atakowała z nie do końca przygotowanych pozycji. Od tego momentu gra toczyła się już zgodnie z regułą własnego podania i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break, choć Polka w dziewiątym gemie musiała bronić kolejnych trzech „breakpointów”. W tej dodatkowej rozgrywce niżej sklasyfikowana z tenisistek prowadziła już 5:3 i mogła jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale popsuła łatwego woleja. Reprezentantka Brazylii wypracowała sobie piłkę setową, ale popełniła przy niej błąd z forhandu. Chwilę później to Świątek wywalczyła sobie okazje na zakończenie spotkania, ale rywalka obroniła się świetną forhandową kontrą. Przy drugiej musiała już jednak skapitulować i po 2 godzinach i 9 minutach to reprezentantka Biało-Czerwonych mogła cieszyć się z wygranej.

W finale Iga Świątek zmierzy się z Karoliną Muchovą, która pokonała Arynę Sabalenkę. Więcej TUTAJ.


Wyniki

Półfinał singla

Iga Świątek (Polska, 1) – Beatriz Haddad Maia (Brazylia, 14) 6:2 7:6(7)