Gala Mistrzów Sportu. Iga Świątek na podium!

/ Szymon Adamski , źródło: własne / Onet, foto: AFP

Iga Świątek została doceniona podczas Gali Mistrzów Sportu. W 86. edycji plebiscytu Przeglądu Sportowego na ,,Sportowca roku 2020″ ustąpiła tylko Robertowi Lewandowskiemu. Wcześniej ze zwycięstwa w kategorii ,,Trener roku 2020″ cieszył się Piotr Sierzputowski.

19-letnia tenisistka w minionym roku dostarczyła polskim kibicom mnóstwa radości. Najwięcej 10 października, kiedy została pierwszą polską mistrzynią wielkoszlemową w grze pojedynczej. W finale Roland Garros pokonała 6:4, 6:1 Sofię Kenin i znalazła się na ustach całego sportowego świata.

Iga Świątek zajmując drugie miejsce w plebiscycie Przeglądu Sportowego dołączyła do Agnieszki Radwańskiej, Wojciecha Fibaka, Władysława Skoneckiego, Jadwigi Jędrzejowskiej i Ignacego Tłoczyńskiego. Ci tenisiści również znaleźli się w przeszłości na podium. Wygrać plebiscyt udało się jedynie Jędrzejowskiej (w latach 1936-1937).

– Bardzo dziękuję głosującym, że docenili tenis, który nie jest najpopularniejszą dyscypliną w naszym kraju. Mimo że nie lubię przegrywać, to drugie miejsce jest dla mnie ogromnym sukcesem. Gratulacje dla Roberta – powiedziała Iga Świątek po odebraniu nagrody.

– Dziękuję zwłaszcza rodzinie, tacie – który zabrał mnie na kort, siostrze, która pokazała mi tenis i była dla mnie inspiracją. Dziękuję teamowi – Piotrowi Sierzputowskiemu i całemu sztabowi – dodała tenisistka.

Zanim nagrody wręczono dziesięciu najlepszym sportowcom, wyróżniono również osoby z ich otoczenia. Statuetkę dla najlepszego trenera otrzymał Piotr Sierzputowski. Więcej o zwycięstwie szkoleniowca Igi Świątek przeczytacie TUTAJ.