Hurkacz z życiówką, spadek Majchrzaka

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Kamil Majchrzak jest 91. tenisistą świata, a Hubert Hurkacz zajmuje 33. pozycję w najnowszym notowaniu rankingu ATP. Tak wysoko wrocławianin nie był nigdy wcześniej.

Najlepszy obecnie polski tenisista w ubiegłym tygodniu występował w turnieju rangi ATP Masters 1000 w Szanghaju. Polak wygrał tam dwa mecze, za co otrzymał 90 punktów. Ta zdobycz pozwoliła mu na awans o jedną pozycję w rankingu ATP i jest to najwyższe jak dotąd miejsce (33.) zajmowane przez Hurkacza.

Spadek o siedem miejsc stał się z kolei udziałem Kamila Majchrzaka. Drugi z polskich tenisistów notowanych w czołowej setce rankingu w ubiegłym tygodniu bez powodzenia rywalizował w challengerze we francuskim Mouilleron-le-Captif. W wyniku tego piotrkowianin osunął się na pozycję 91. Jednak już za tydzień ma szanse, aby znaleźć się wyżej. A to po tym, jak w poniedziałek awansował do turnieju głównego turnieju rangi ATP Tour 250 w Antwerpii.

Liderem rankingu pozostał Novak Dźoković. Jego przewaga nad Rafaelem Nadalem to jednak tylko 320 punktów. Już teraz wiadomo, że Hiszpan wyprzedzi Serba w notowaniu, jakie zostanie opublikowane 4 listopada. Na trzeciej pozycji znajduje się Roger Federer, ale Szwajcar już czuje na plecach oddech Daniiła Miedwiediewa – triumfatora imprezy w Szanghaju.

W rankingu deblistów na czele wciąż znajdują się Juan Sebastian Cabal i Robert Farah, natomiast Łukasz Kubot spadł z piątego na szóste miejsce. Powód do radości też jednak jest. Polak zapewnił sobie już udział w wieńczących sezon ATP Finals. Jego partnerem będzie oczywiście Marcelo Melo. Więcej pisaliśmy o tym tutaj.