Iga Świątek na 10-dniowej kwarantannie. Wszystko przez spotkanie z prezydentem

/ Maciej Pietrasik , źródło: Twitter/Dzień dobry TVN, foto: AFP

Iga Świątek została poddana 10-dniowej kwarantannie ze względu na możliwość zakażenia koronawirusem. Chorobę wykryto bowiem u Andrzeja Dudy. Polka została niedawno odznaczona przez urzędującego prezydenta.

W piątek niedawna zwyciężczyni Roland Garros gościła w Pałacu Prezydenckim. Z rąk Andrzeja Dudy odebrała Złoty Krzyż Zasługi. Dość niespodziewanie wizyta ta ma dalsze, niezbyt przyjemne konsekwencje.

Okazało się bowiem, że prezydent zachorował na COVID-19. Test miał wykonany tego samego dnia, gdy spotkał się z tenisistką. Dziś rano oficjalnie podano jego wyniki.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami wszystkie osoby, które miały ostatnio kontakt z Andrzejem Dudą, muszą poddać się 10-dniowej kwarantannie. Wśród nich jest również tenisistka oraz jej ojciec.

Ani ja, ani członkowie mojego teamu nie mamy objawów koronawirusa. Wykonujemy testy regularnie. Zgodnie z obowiązującymi procedurami poddajemy się kwarantannie. Badania powtórzymy za trzy dni. Życzymy wszystkim dużo zdrowia, uważajcie na siebie! – napisała Świątek na Twitterze.

Dziwaczna sytuacja i historia. Jest to tak dynamiczne. To wszystko gwałtownie się wydarzyło. Iga czuje się normalnie. Zabezpieczamy się z racji tego, że są takie, a nie inne przepisy. Dla ogólnego bezpieczeństwa zostałem w domu. Iga również – mówił w programie „Dzień Dobry TVN” Tomasz Świątek.