Już wiemy gdzie zaprezentuje się Hubert Hurkacz na kortach ziemnych

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.twitter.com, foto: AFP

W czterech turniejach na kortach ziemnych wystąpi tej wiosny Hubert Hurkacz. Szesnasty tenisista świata po zwycięstwie w imprezie ATP 1000 w Miami przeniósł się już do Europy. Na Starym Kontynencie będzie rywalizować przez najbliższych kilka tygodni.

W wielkanocny poniedziałek 24-letni polski tenisista sięgnął po najcenniejszy tytuł mistrzowski w karierze. Pokonując w finale Jannika Sinnera zwyciężył w imprezie, która rangą ustępuje jedynie turniejom Wielkiego Szlema. Po zwycięstwie na Florydzie tenisista z Wrocławia powrócił do Europy, a dokładnie do Monte Carlo.

To właśnie tam 16. zawodnik świata rozpocznie wiosenną część startów na kortach ziemnych. W drugim w tym sezonie „tysięczniku” najwyżej obecnie klasyfikowany polski tenisista wystąpi zarówno w singlu jak i w deblu. W tej drugiej konkurencji jego partnerem będzie Felix Auger-Aliassime. Po zakończeniu rywalizacji polski tenisista na pewien czas opuści francuskojęzyczne tereny i przeniesie się do Barcelony. W stolicy Katalonii od 19 kwietnia toczyć się będzie rywalizacja w imprezie rangi ATP 500. Kolejnym europejskim przystankiem Huberta Hurkacza będzie Monachium. To właśnie u naszych zachodnich sąsiadów w ostatni poniedziałek kwietnia odbędzie się turniej z udziałem wrocławianina.

Zwieńczeniem występów polskiego tenisisty tej wiosny na mączce ma być Roland Garros, który obecnie zaplanowany jest w terminie 30 maja – 13 czerwca.