Kalendarz ATP. Co po Australian Open? Jest już oficjalny terminarz

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Na stronie ATP pojawił się uaktualniony terminarz rozgrywek. Gdzie tenisiści będą rywalizować po zakończeniu Australian Open? Największe turnieje odbędą się w Rotterdamie, Dubaju, Acapulco i Miami. W oczy rzuca się brak zawodów w Indian Wells. 

Nadchodzący sezon ruszy pomału, ale kiedy już nabierze prędkości, nie będzie kiedy złapać oddechu. Po powrocie z Australii tenisiści rozjadą się w dobrze sobie znanych kierunkach. W tygodniu po Australian Open odbędą się dwie imprezy rangi ATP 250 – w Montpellier i Cordobie. Te turnieje zainaugurują trzytygodniowe cykle. W Europie tenisiści będą rywalizować w halach (po Montpellier jeszcze w Rotterdamie i Marsylii), a w Ameryce Południowej na kortach ziemnych (Cordoba, Buenos Aires i Santiago). Dodatkowo, w dniach 6-13 marca tenisiści będą mieli okazję do gry w Dosze.

Jednak kibicom marzec kojarzy się przede wszystkim z ,,Sunshine double”, czyli turniejami w Indian Wells i Miami. W nadchodzącym sezonie kalifornijska impreza prawdopodobnie się jednak nie odbędzie, a już na pewno nie w tradycyjnym terminie. Więcej przeczytacie o tym TUTAJ. O wiele lepiej sytuacja wygląda na Florydzie. W Miami chcą przeprowadzić zawody zgodnie z pierwotnym planem.

Zanim tenisiści udadzą się do Stanów Zjednoczonych, będą mogli wziąć udział w dwóch turniejach ATP 500. Zawody w Dubaju i Acapulco odbędą się w dniach 13-20 marca.

Terminarz rozgrywek ATP po zakończeniu Australian Open:

20-28 lutego – turniej ATP 250 w Cordobie
21-28 lutego – turniej ATP 250 w Montepllier
27 lutego – 7 marca – turnieje ATP 500 w Rotterdamie i ATP 250 w Buenos Aires
6-13 marca – ATP 250 w Dosze
6-14 marca – ATP 250 w Santiago
7-14 marca – ATP 250 w Marsylii
13-20 marca – turnieje ATP 500 w Dubaju i Acapulco
22 marca – 4 kwietnia – turniej ATP 1000 w Miami