Kyrgios odpowiada Czoriciowi: Twój poziom inteligencji wynosi zero

/ Dominika Opala , źródło: www.tennisworldusa.org /własne, foto: AFP

Nick Kyrgios nie pozostał dłużny Bornie Czoriciowi i odniósł się do wypowiedzi młodszego kolegi. Słowne potyczki cały czas są kontynuacją rozbieżnych opinii na temat pokazowego turnieju Adria Tour, podczas którego kilku zawodników zakaziło się koronawirusem. 

Nick Kyrgios od początku był jednym z największych krytyków organizacji Adria Tour w formie, gdzie nie były przestrzegane zasady dystansu społecznego. Decyzję o kontynuacji turnieju określał mianem „bezmyślnej” i otwarcie pisał o tym w mediach społecznościowych. Australijczyk skrytykował także w ostrych słowach zachowanie Alexandra Zvereva, który wziął udział w imprezie, mimo że wcześniej zobowiązał się do pozostania w izolacji.

Czorić odniósł się do krytyki Kyrgiosa w rozmowie z chorwackim dziennikiem „Jutarnij list”, o czym pisaliśmy tutaj.

Tenisista z Canberry nie zamierzał przemilczeć słów Chorwata i odpowiedział mu za pośrednictwem Twittera.

Powinno Cię to obchodzić. Masz kamienie w głowie? Znowu możesz stanąć w obronie swoich kolegów, ja po prostu próbuję pociągnąć ich do odpowiedzialności – napisał Kyrgios. – Kiedy powiedziałem to, co powiedziałem, nie miałem zamiaru zawracać sobie głowy. Oni są tenisistami, nikim wyjątkowym. Tak, jak myślałem, poziom intelektualny Czoricia równa się zero. 

W dalszej części Kyrgios poruszył kwestię zdrowia Dimitrowa – Czytałeś, jak on się czuł po otrzymaniu negatywnego wyniku testu? Czy to jest za dużo do przetworzenia dla twojego mózgu? – pytał Australijczyk.

Jednak na odpowiedzi Kyrgiosa się nie zakończyło. Ponownie głos zabrał Czorić, pisząc na Twitterze – Naprawdę Nick? Ty będziesz prawił morały na temat zachowania? Chorwat chciał dowiedzieć się także, czy starszy kolega za bardzo się nudzi, czy wypił za dużo alkoholu, o czym świadczą użyte przez niego emotikony.