Madryt. Przegrana Hurkacza i awans Kubota w deblu

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz zakończył udział w Mutua Madrid Open na pierwszej rundzie zarówno w singlu, jak i w deblu. Łukasz Kubot i Wesley Koolhof awansowali do drugiej rundy gry podwójnej.

Wtorek nie był dobrym dniem dla Huberta Hurkacza. Wrocławianin nie wykorzystał trzech piłek meczowych w starciu z Johnem Millmanem i przegrał 7:5, 6:7(7), 3:6. Kilka godzin później odpadł także z turnieju deblowego. Polak i Felix Auger-Aliassime ulegli Timowi Puetzowi i Alexandrowi Zverevowi w dwóch setach. Do pierwszego przełamania na korzyść Niemców doszło już w trzecim gemie spotkania. W pierwszej partii polsko-kanadyjska para zdobyła tylko dwa gemy, oba przy serwisie naszego reprezentanta. W drugie odsłonie jedyne przełamanie miało miejsce w piątym gemie. Okazało się ono decydujące, ponieważ Hurkacz i Auger-Aliassime nie zdołali wrócić do meczu i ostatecznie drugi set także padł łupem Niemców.

Awans do kolejnej rundy odnotowali natomiast Łukasz Kubot i Wesley Koolhof. We wtorek wyszli oni zwycięsko ze starcia ze Stefanosem Tsitsipasem i jego bratem, Petrosem. Po rozstrzygnięciu pierwszej odsłony na swoją korzyść, drugi set padł łupem Greków. Ostatecznie to polsko-holenderska para wygrała jednak w super tie-breaku i powalczy o ćwierćfinał imprezy z Daniiłem Miedwiediewem i Marcelo Demolinerem.

Wiadomo jednak, że po zakończeniu zmagań w Madrycie, obaj tenisiści wystąpią w Rzymie u boku innych partnerów. Kubot zagra w duecie z Chorwatem Franko Skugorem, a Koolhof wystąpi u boku rodaka, Jeana-Juliena Rojera. Możliwe, że Holendrzy zdecydowali się na kilka wspólnych występów przed igrzyskami olimpijskimi. Zgłosili się bowiem również wspólnie do zawodów w Genewie. Z drugiej strony nie można wykluczyć, że Polak i Holender postanowili spróbować sił w innych parach ze względu słaby początek sezonu w ich wykonaniu. Najlepszym dotychczasowym rezultatem tego duetu jest ćwierćfinał zawodów.


Wyniki

Pierwsza runda debla

Tim Puetz / Alexander Zverev (Niemcy) – Felix Auger-Aliassime / Hubert Hurkacz (Kanada, Polska) 6:2, 6:4

Wesley Koolhof / Łukasz Kubot (Holandia, Polska, 7) – Petros Tsitsipas / Stefanos Tsitsipas (Grecja, WC) 6:4, 5:7, 10-6