Madryt. Świątek ponownie bezlitosna dla Kudermietowej

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Iga Świątek bez żadnych problemów zapewniła sobie awans do finał tegorocznej edycji Mutua Madrid Open. Polka w czwartek w sesji wieczornej Polka nie dała żadnych szans Weronice Kudermietowej.

W stolicy Hiszpanii raszynianka z Rosjanką zmierzyła się po raz czwarty. W trzech poprzednich spotkaniach straciła łącznie zaledwie osiem gemów. Obrazu tej rywalizacji nie odmienił czwartkowy pojedynek. Kudermietowa i tym razem nie za bardzo miała pomysł jak przeciwstawić się liderce światowego rankingu. Nie była w stanie wypracować sobie przewagi ani serwisem, ani uderzeniami z linii końcowej. Świątek wyszła na kort bardzo skoncentrowana i szybko wyszła na prowadzenie 3:0. Raszynianka wypracowała sobie kolejne trzy okazje, żeby wyjść na prowadzenie z podwójnym przełamaniem, ale nie zdołała domknąć gema i 26-latka urodzona w Kazaniu utrzymała podanie. Na więcej reprezentantka Biało-Czerwonych już jej jednak nie pozwoliła i pewnie objęła prowadzenie w meczu.

Na początku drugiej odsłony spotkania Kudermietowa podniosła poziom swojej gry i próbowała postawić turniejowej „jedynce” trudniejsze warunki na korcie. Lepsza gra Rosjanki nie przełożyła się jednak na lepszy wynik. Świątek nie pozwoliła się zaskoczyć rywalce i miała receptę na większość jej zagrań. Od stanu 0:1 Polka wygrała sześć gemów z rzędu, w szóstym broniąc czterech „breakpointów” i po 79 minutach gry mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

O pierwszy w karierze tytuł w imprezie Mutua Madrid Open Iga Świątek zagra z Aryną Sabalenką. Białorusinka w dwóch setach pokonała Marię Sakkari. Więcej o tym meczu można przeczytać TUTAJ.