Madryt. Udany pościg Berrettiniego, Ruud przyzwyczaja do półfinałów

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Znamy już wszystkich półfinalistów 19. edycji Mutua Madrid Open. Do Alexandra Zvereva i Dominika Thiema dołączyli Matteo Berrettini i Casper Ruud. Włoch wygrał 11 gemów z rzędu w starciu z Cristianem Garinem. Z kolei Norweg w niespełna 70 minut uporał się z Aleksandrem Bublikiem.

W walce o zwycięstwo w trzecim tegorocznym turnieju z serii ATP Masters 1000 pozostało tylko czterech tenisistów. Dwóch z nich, Alexander Zverev i Dominic Thiem, poznało już smak triumfu w zawodach tej rangi. Relację z ich wygranych pojedynków ćwierćfinałowych znajdziecie TUTAJ. W sesji wieczornej utworzona została natomiast para półfinałowa w dolnej połowie drabinki. Najpierw Casper Ruud pokonał 7:5, 6:1 Aleksandra Bublika, a później Matteo Berrettini 5:7, 6:3, 6:0 Cristiana Garina.

Dla Norwega to trzeci turniej z rzędu, w którym dociera do półfinału. Podobnie jak w poprzednich sezonach, w tym również najlepsze wyniki osiąga na mączce. O tym, na której nawierzchni Ruud czuje się najlepiej, świadczą chociażby jego wyniki w zawodach ATP Masters 1000. W tych rozgrywanych na nawierzchni ziemnej ma bilans 14-4, natomiast w tych na twardej 0-6.

W Madrycie 22-latek z Oslo wręcz zachwyca. W czterech meczach ani razu nie dał się przełamać. Mało tego, bronił tylko jednego break-pointa. W ćwierćfinale okazję na przełamanie wypracował sobie Aleksander Bublik, ale nie dość, że nie objął prowadzenia 4:3 w pierwszym secie, to do końca meczu wygrał już tylko trzy gemy. Spotkanie trwało tylko godzinę i 9 minut.

Bardziej wyrównany był pojedynek Matteo Berrettiniego z Cristianem Garinem. Przynajmniej do połowy drugiego seta, bo wszystkie później rozegrane gemy padły łupem rozstawionego z ,,8″ Włocha. Chilijczyk na pewno ma czego żałować. Prowadząc 7:5, 3:1 był bardzo bliski szczęścia, jednak obniżył loty, a kiedy spostrzegł, że mecz wymyka mu się spod kontroli, jego gra wyglądała jeszcze gorzej.

Słabość Garina była tym bardziej widoczna, że z gema na gem coraz lepiej spisywał się Berrettini. 25-latek wygrał już siódme spotkanie z rzędu. Przed przyjazdem do Madrytu wygrał bowiem turniej ATP 250 w Belgradzie. Zgromadzone punkty pozwolą mu w poniedziałek awansować na dziewiąte miejsce w rankingu.