McEnroe o Alcarazie

/ Piotr Rutkowski , źródło: tennis365.com, oprac. własne, foto: AFP

Carlos Alcaraz

Carlos Alcaraz został najmłodszym zawodnikiem w historii męskiego tenisa, który zdobył wielkoszlemowe tytuły na trzech różnych nawierzchniach. – W wieku 21 lat jest już lepszy od Federera, Nadala i Dżokovicia – stwierdził John McEnroe na antenie Eurosportu. Rafa dokonał tej samej sztuki w wieku 22 lat, Roger 27, a Novak 29.

21-letni Hiszpan nie tylko imponuje liczbą osiągnięć w tak młodym wieku, ale także stylem gry i zachowaniem na korcie.

Carlos Alcaraz to zawodnik, którego najbardziej lubię oglądać. To najbardziej utalentowany młody człowiek, jakiego kiedykolwiek widziałem w tym wieku. Trudno uwierzyć, że może ciągle się poprawiać, skoro jest już tak dobry we wszystkim – komplementował Hiszpana były lider rankingu ATP.

Najważniejszą rzeczą, jaką wnosi na kort, jest ten uśmiech. Radość, jaką wnosi na kort, walcząc o wszystko. Alcaraz to wyjątkowa osoba i trzeba pokochać to, co wnosi do naszego sportu – spuentował finalista Roland Garros sprzed 40 lat.

Zwycięstwo na paryskiej mączce było trzecim wielkoszlemowym triumfem hiszpańskiego tenisisty.

Wielkoszlemowe triumfy Carlosa Alcaraza:

– US Open 2022

– Wimbledon 2023

– Roland Garros 2024

Warto zauważyć, że od US Open 2022 tenisista z El Palmar triumfował w co trzecim turnieju wielkoszlemowym. Jeśli reguła by się utrzymała kolejnym skalpem podopiecznego Juana Carlosa Ferrero byłby przyszłoroczny Australian Open. Wtedy Alcaraz stałby się najmłodszym tenisistą, który zdobył tzw. Karierowego Wielkiego Szlema*.

Kolejną imprezą z udziałem triumfatora Roland Garros 2024 ma być turniej ATP 500 w Londynie, w którym będzie bronił tytułu.

*zdobywa go zawodnik, który wygra w trakcie całej kariery sportowej każdą z imprez wielkoszlemowych co najmniej raz.

Zobacz też:

Zmiany w rankingu ATP