Miami. Iga Świątek z szansą na szybki rewanż, czyli Polki poznały rywalki

/ Jakub Karbownik , źródło: własne/www.wtatour.com, foto: AFP

Iga Świątek i Magda Linette na pewno wystąpią w turnieju głównym w Miami. Rywalizacja w turnieju głównym ruszy we wtorek, a nasze najlepsze singlistki poznały już potencjalne rywalki w drugim turnieju zaliczanym do „Sunshine Double”.

Po turnieju w Indian Wells tenisowa karuzela przenosi się do Miami, gdzie od wtorku rusza drugi z marcowych „tysięczników”. Pewnymi udziału w turnieju głównym są dwie Polki i zarówno Iga Świątek jak i Magda Linette zostały rozstawione w tegorocznej edycji. Zatem zmagania rozpoczną od drugiej rundy.

Pierwszą rywalkę dla broniącej tytułu raszynianki wyłoni mecz między Claire Liu i Katerina Siniakovą. Z Amerykanką liderka rankingu grała przed kilkoma dniami również w drugiej rundzie i straciła tylko gema. W przypadku awansu do 1/16 finału obrończyni tytułu może się spotkać z pierwszą rozstawioną tenisistką, Martiną Trevisan. W meczu czwartej rundy na przeciwko Świątek może wyjść Jelena Ostapenko. Jeżeli nasza tenisistka upora się z mistrzynią Roland Garros 2017, w meczu ćwierćfinałowym może dojść do rewanżu za porażkę sprzed kilku dni w Indian Wells z Jeleną Rybakiną.

Druga z naszych reprezentantek, Magda Linette, jest w imprezie rozstawiona z numerem „20” i tak jak Świątek, ma wolny los w pierwszej rundzie. Jej premierową rywalką będzie zwyciężczyni spotkania między Bernardą Perą i Jewgieniją Rodiną. W przypadku wygranej, poznanianka o awans do 1/8 finału może się zmierzyć z mistrzynią imprezy z 2016, Wiktorią Azarenką. Jest ona tak samo jak Polka rozstawiona i rywalizację rozpocznie od drugiej rundy.

Szansę, aby dołączył do Igi Świątek i Magdy Linette ma również Magdalena Fręch. Łodzianka udanie rozpoczęła w niedziele kwalifikacje Tutaj

Kolejne mecze Polek do obejrzenia na sportowych antenach CANAL+ oraz w CANAL + online: https://can.al/Canalplus-Tenisclub