Monastyr. Znakomita seria zwycięstw Weroniki Falkowskiej. Trofeum wywalczył też Daniel Michalski

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: LOTOS PZT Polish Tour

Weronika Falkowska rozstrzygnęła na swoją korzyść dziesięć pojedynków z rzędu i wygrała dwa turnieje rangi ITF 15 w Monastyrze. W tunezyjskim kurorcie rywalizował też z powodzeniem Daniel Michalski. Tenisista z Warszawy zdobył tytuł w grze podwójnej wspólnie z Hiszpanem Carlosem Sanchezem Joverem. 

W ostatnich miesiącach kariera Weroniki Falkowskiej nabrała rozpędu. Tenisistka zaprzyjaźniła się z kortami w Monastyrze i zdobywa jedno trofeum za drugim. W tym sezonie wygrała już dwa turnieje w grze pojedynczej i dwa w grze podwójnej. Wszystkie zwycięstwa odniosła właśnie w tunezyjskiej miejscowości.

Ostatnie dwa tygodnie były szczególne dla naszej reprezentantki, ponieważ przyniosły pierwsze w karierze zwycięstwa w singlu. Wcześniej, choć wyniki były coraz bardziej obiecujące, zawsze ktoś stawał jej na drodze do pełni szczęścia.

Tydzień temu Falkowska zdominowała rywalki i okazała się najlepsze zarówno w singlu, jak i deblu. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. W tym tygodniu była bardzo bliska powtórzenia sukcesu. W grze pojedynczej znów nie miała sobie równych, natomiast w grze podwójnej do zwycięstwa zabrakło jednej wygranej piłki. Razem ze Słowaczką Viktorią Morvayovą nie wykorzystały w finale trzech piłek meczowych.

Mimo to, Falkowska ma dużo powodów do radości. Zawody gry pojedynczej wygrała w imponujący sposób, nie tracąc ani jednego seta. W finale pokonała 6:2, 6:0 Francescę Curmi z Malty. Dobre wyniki pozwolą naszej reprezentantce awansować na najwyższe miejsce w karierze. Gdy na jej koncie pojawią się punkty za obydwa zwycięstwa, zostanie sklasyfikowana w pierwszej połowie siódmej setki rankingu WTA.

W Monastyrze z powodzeniem rywalizował również Daniel Michalski. Tenisista z Warszawy co prawda przegrał mecz pierwszej rundy gry pojedynczej, ale w deblu spisał się już bardzo dobrze. Wspólnie z Hiszpanem Carlosem Sanchezem Joverem okazali się najlepsi w całej stawce.

W finale polsko-hiszpańska para pokonała 6:4, 7:5 Niemców Constantina Schmitza i Kaia Wehnelta. To szóste turniejowe zwycięstwo Michalskiego w karierze, a czwarte w grze podwójnej.