Monfils za burtą, dobry start Zvereva [WIDEO]

/ Maciej Pietrasik, źródło: własne, foto: AFP

Porażka Gaela Monfilsa była największą niespodzianką pierwszego dnia zmagań podczas turnieju ATP w Halle. Nie zawiedli inni rozstawieni – w dwóch setach wygrali Karen Chaczanow oraz faworyt gospodarzy, Alexander Zverev.

Polskich kibiców w poniedziałek najbardziej interesował oczywiście mecz Huberta Hurkacza – jedynego Polaka w drabince singlowego turnieju w Halle. Wrocławianin okazał się gorszy od Joao Sousy, przegrywając z Portugalczykiem w dwóch setach. Więcej o tym spotkaniu pisaliśmy wcześniej TUTAJ.

Miejscowi fani czekali przede wszystkim na występ turniejowego numeru dwa, Alexandra Zvereva. Reprezentant gospodarzy w Stuttgarcie odpadł już po pierwszym meczu, lecz w Halle zaczął od zwycięstwa. Z Robinem Haase wcześniej mierzył się już pięć razy, dwukrotnie przegrał, ale dziś Holender nie zdołał sprawić niespodzianki. W drugim secie napędził Zverevowi nieco strachu, bo prowadził już 5:2, lecz rozstawiony z „dwójką” Niemiec wygrał pięć gemów z rzędu, zwyciężając w całym spotkaniu 6:4, 7:5.

Bez straty seta do kolejnej rundy awansował również Karen Chaczanow. Oznaczony numerem trzy Rosjanin początkowo miał mierzyć się z Damirem Dżumhurem, lecz ten wycofał się z turnieju w ostatniej chwili. Skorzystał na tym Miomir Kecmanović, który wcześniej odpadł w eliminacjach. Serb nie wykorzystał jednak prezentu od losu i uległ wyżej notowanemu rywalowi 6:7(5), 6:4.

Największą niespodzianką pierwszego dnia turnieju jest niewątpliwie porażka rozstawionego z numerem pięć Gaela Monfilsa. Francuz przegrał w dwóch setach z rodakiem, Pierrem-Huguesem Herbertem 6:7(6), 4:6. Na pocieszenie został mu jeden z najładniejszych punktów, jaki został rozegrany w tym sezonie. Zobaczcie sami – to prawdziwe cudo!

W poniedziałek miejsce w drugiej rundzie zapewnili sobie również Steve Johnson i Radu Albot. Amerykanin niemile zaskoczył miejscowych kibiców, ogrywając Philippa Kohlschreibera. Albot w jedynym trzysetowym pojedynku pokonał natomiast Matthew Ebdena.

Alexander Zverev (Niemcy, 2) – Robin Haase (Holandia) 6:4, 7:5
Karen Chaczanow (Rosja, 3) – Miomir Kexmanović (Serbia, LL) 7:6(5), 6:4
Pierre-Hugues Herbert (Francja) – Gael Monfils (Francja, 5) 7:6(6), 6:4
Radu Albot (Mołdawia) – Matthew Ebden (Australia) 5:7, 6:1, 6:4
Steve Johnson (USA) – Philipp Kohlschreiber (Niemcy) 6:3, 6:3