Narodowe szaleństwo z udziałem Federera już w listopadzie! Czy ostatnie przed końcem jego kariery?!

/ Michał Krogulec , źródło: La Nacion, foto: AFP

15 tysięcy osób, jak nie więcej, zobaczy najlepszego tenisistę (dla wielu w całej historii dyscypliny) z bliska. Szczęśliwcy zjedzą z nim wspólną kolację. Kraj na chwilę ogarnie narodowe podniecenie. Nie ulega wątpliwości, Argentyna już oczekuje na listopadowy przyjazd Rogera Federera!!

Choć czas jest kategorią ulotną i wszystko ma przewidziany koniec, to mało osób dopuszcza do świadomości myśli o ewentualnym zakończeniu kariery przez Rogera Federera. Szwajcar na całym świecie ma rzesze sympatyków. Jego przyjazd na ewentualne mecze pokazowe jest równie oczekiwany, co start w turniejach z cyklu ATP World Tour, czy w Wielkim Szlemach. Po 7 latach Federer ponownie odwiedzi Argentynę, by rozegrać z Juanem Martinem del Potro mecz pokazowy. Wcześniej bywali tam Laver, Borg, McEnroe, Connors, Lendl, Sampras i Agassi, co z dumą podkreśla się w Argentynie.  Na łamach dziennika „La Nacion” dziennikarz Sebastian Torok czyni z okoliczności powrotu 38-letniego Federera osobliwą historię, ponieważ to może być druga i ostatnia zarazem tego typu wyprawa Szwajcara w te strony świata w roli czynnie grającego zawodowego tenisisty.

Finaliści US Open sprzed 10 lat, zagrają ze sobą 20 listopada w Buenos Aires, na stadionie Parque Roca, zadaszonym obiekcie mogącym pomieścić 15 000 osób, który gościł rok temu igrzyska olimpijskie młodzieży. Organizatorem wydarzenia będzie Fenix Entertainment Group. Za chwilę ruszy sprzedaż biletów. Wejściówkę VIP na Rogera Federera zdobędą najwięksi szczęśliwcy. Cena zapewne nie będzie grała roli, a okazja wspólnej kolacji będzie kusić wielu.

W 2012 roku w Tigre dziesiątki tysięcy ludzi towarzyszyło Federerowi gdzie tylko można było.

W czytelni tekstów publicystycznych na naszym portalu już dwa miesiące temu pisaliśmy o przyjeździe Federera do Ameryki Południowej. Maestro z Bazeli poprzez swą obecność wprawi w euforię także fanów w Meksyku, Chile i Kolumbii, a tam partnerem w meczach pokazowych będzie Alexander Zverev.

Termin tournée Federera nakłada się na premierową odsłonę finałowej rywalizacji Madrycie w ramach nowego Pucharu Davisa. Tym razem „Caja Magica” nie uświadczy magii Szwajcara…