Nowe informacje w sprawie kontuzji Novaka Dżokovicia

/ Izabela Modrzewska , źródło: https://www.theage.com.au/własne, foto: AFP

Serbski tenisista zmagał się z kontuzją uda przez cały okres Australian Open. Do dziś nie było wiadomo, jak poważny jest to uraz. Głos w tej sprawie zabrał dyrektor turnieju i przewodniczący Tennis Australia, Craig Tiley.

Novak doznał urazu podczas półfinału Adelaide International, który odbywał się tydzień przed turniejem w Melbourne. Pomimo tego zdecydował się powalczyć o kolejny tytuł wielkoszlemowy. Przez większość czasu grał z obandażowaną nogą, a w drugiej rundzie poprosił nawet o przerwę medyczną. Jego gra nie wskazywała jednak na większe problemy. Z tego względu pojawiło się mnóstwo spekulacji. Niektórzy nawet wątpili w obecność tej kontuzji.

Sam Djoković wydawał się sfrustrowany negowaniem jego stanu zdrowia. Podczas konferencji wyraził swoje poirytowanie dla podwójnych standardów, twierdząc, że inni tenisiści są w takiej sytuacji ofiarami, a on udaje. Craig Tiley postanowił rozwiać wszelkie wątpliwości i potwierdził, że widział zdjęcia badania polegającego na prześwietleniu kontuzjowanej części nogi.

– Nikt nie może podważyć jego atletyzmu. Ten facet ma trzycentymetrowe rozdarcie w udzie, a rok temu miał je w brzuchu. Ludzie zastanawiali się, czy to jest prawda czy kłamstwo. Czasami ciężko jest uwierzyć, że ktoś może grać tak dobrze z tego rodzaju kontuzjami. On jest jednak wyjątkowy i radzi sobie z nimi niezwykle profesjonalnie — wyjaśnił Tiley.

Słowa uznania dla jego waleczności wyraził również jego trener, Goran Ivanisević. Podczas konferencji prasowej po wygranym finale podkreślił, że „97 procent zawodników po otrzymaniu takich wyników prześwietlenia wycofałoby się z turnieju”. Całą wypowiedź Chorwata znajdziecie TUTAJ. Serb jednak nie poddał się i wywalczył dziesiąty tytuł Australian Open w karierze.