Nowy sztab Eliny Switoliny

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: AFP

Elina Switolina zdecydowała się na spore zmiany w swoim sztabie. Ukrainka poinformowała, z kim będzie współpracowała w nowym sezonie. 

W październiku Switolina poinformowała, że Andrew Beetles nie będzie dłużej pełnił funkcji jej szkoleniowca, który w jej sztabie był od 2017 roku. Najpierw pełnił funkcję asystenta, a następnie został głównym trenerem. Więcej o tym pisaliśmy TUTAJ.

Teraz Ukrainka poinformowała, kto będzie jej nowym szkoleniowcem w 2022 roku. Jej wybór padł na Andisa Juskę. Łotysz w przeszłości współpracował ze swoją rodaczką Jeleną Ostapenko oraz Amerykanką Amandą Anisimovą. Juska zanim rozpoczął trenerską karierę, grał profesjonalnie w tenisa. Najwyżej był sklasyfikowany na 226. miejscu w rankingu ATP.

To jeszcze nie koniec zmian w sztabie Switoliny, w którym pojawił się również nowy trener-konsultant. Funkcję tę przejął Gunter Bresnik, czyli aktualny szkoleniowiec Jerzego Janowicza. W przeszłości Austriak współpracował między innymi z Dominikiem Thiemem.

– Jestem niezwykle podekscytowana rozpoczęciem następnego sezonu z moim nowym sztabem trenerskim. Biorąc pod uwagę ich doświadczenie, jestem przekonana, że będzie to korzystne dla mojej gry. Czuję, że na tym etapie mojej kariery są to odpowiednie osoby do współpracy ze mną – skomentowała Ukrainka.