Opóźni się powrót Wawrinki, niepewny jest start Thiema w Madrycie

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: tennisnet.com, własne, foto: AFP

Stan Wawrinka poinformował, że nie wystąpi ani w Madrycie ani w Rzymie. Szwajcar nie doszedł do siebie jeszcze po operacji stopy. Niepewny startu w stolicy Hiszpanii jest też Dominic Thiem. Austriak zmaga się z bólem kolana, ale jest dobrej myśli.

Zdecydowanie nie po myśli Stana Wawrinki przebiega na razie 2021 rok. Szwajcar rozegrał póki co siedem meczów i tylko trzy z nich wygrał. Jeśli grał w tym sezonie – nie spełniał oczekiwań. Pod koniec ubiegłego roku dość mocno we znaki dało mu się zakażenie koronawirusem. Za to w połowie marca nabawił się urazu stopy, w wyniku którego musiał przejść operację. Pierwotnie trzykrotny mistrz wielkoszlemowy planował powrócić do gry w Madrycie, jednak w ostatnich dniach poinformował, że nie dojdzie do tego ani w stolicy Hiszpanii, ani później w Rzymie.

Wawrinka wciąż czuje dyskomfort w operowanej stopie i nie jest gotowy do tego by brać udział w zawodach. Niewykluczony jest jednak w dalszym ciągu jego występ w Roland Garros. Przypomnijmy, że Stan the Man jest mistrzem paryskiego turnieju z 2015 roku.

Niedawno pisaliśmy także o problemach Dominica Thiema. Austriak również pauzuje od marca, a wcześniej spisywał się poniżej oczekiwań. Jedną z przyczyn tego stanu rzeczy jest uraz kolana, z którym zmaga się mistrz US Open. Wciąż aktualne są jego plany powrotu do rywalizacji w Madrycie, jednak zaznaczył w ostatnich dniach, że dolegliwości nie ustąpiły w stu procentach.