Paire rywalem Hurkacza w historycznym meczu o tytuł

/ Tomasz Górski , źródło: własne, foto: AFP

Jeden gem wygrany w pierwszym secie, a następnie rywal odesłany na przysłowiowym „rowerku”. W taki sposób Benoit Paire pokonał Steve’a Johnsona w półfinałowej rywalizacji. Tym samym to Francuz stanie na drodze Huberta Hurkacza w historycznym finale turnieju rangi ATP Word Tour.

Hubert Hurkacz w dwóch setach pokonał Denisa Shapovalova i tym samym zagra w swoim pierwszym finale turnieju rangi ATP 250. Więcej o tym meczu można przeczytać tutaj . Warto przypomnieć, że w Winston-Salem mieliśmy polskiego tenisistę w finale. W 2014 roku Jerzy Janowicz przegrał w decydującym meczu z Lukasem Rosolem. Teraz mamy szanse na premierowy tytuł.

Rywalem Hurkacza w walce o trofeum będzie Benoit Paire. Franuz także miał pracowity dzień. Na początku pokonał po trzech setach Pablo Carreno Bustę w dokańczanym meczu. A następnie ograł przedstawiciela gospodarzy Steve’a Johnsona. I to właśnie walka półfinałowa miał niecodzienny przebieg. Choć akurat w tym wypadku zmęczenie odegrało główną rolę.

W pierwszej partii na korcie dominował Amerykanin., który od stanu 1:1 wygrał pięć kolejnych gemów z rzędu. Kto wówczas mógł przewidzieć, że będą to jego ostatnie wygrane gemy w tym meczu. I warto dodać, iż nie mamy na myśli kreczu. Od drugiej partii obraz gry zmienił się o 180. stopni. Grę zdominował grający z numerem jeden Paire. Wygrywał kolejne punkty, gemy i sety. Nie miał nawet chwili słabszej dyspozycji. Johnson kilka razy dostał szansę na przełamanie, ale nie był w stanie ich wykorzystać. Średnio każdy set w tym półfinale trwał zaledwie 25 minut. A ostatecznie Amerykanin został odesłany do domu na „rowerku”.

Dla Francuza będzie to ósmy finał turnieju rangi ATP Word Tour. Do tej pory zgarnął trzy trofea, w tym dwa w obecnym sezonie. Zwyciężał w Lyonie i Marrakeszu. Batalia Paire z Hurkaczem będzie ich premierową w historii.

Zanim jednak doszło do meczów 1/2, wcześniej dokończone zostały mecze ćwierćfinałowe. Najpewniej spotkanie wygrał Denis Shapovalov, który pokonał Andrieja Rublowa 6:3, 7:6(4). Co jak się później okazało nie dało mu zbyt wiele za sprawą naszego rodaka. W pozostałych pojedynkach tenisiści grali na pełnym dystansie. Najważniejszy jest fakt, że Hubert Hurkacz pokonał Francesa Tiafoe. Polak przegrał premierową partię. Jednak w następnej Wrocławianin okazał się lepszy po tie breaku, a w decydującej zdominował Amerykanina.  Od przegranego seta rozpoczął mecz Steve Johnson. Ostatecznie wyrzucił jednak z turnieju Johna Millmana.

Półfinały singla:

Benoit Paire (Francja, 1) – Steve Johnson (USA) 1:6, 6:0, 6:0

Hubert Hurkacz (Polska, 3) – Denis Shapovalov (Kanada, 2) 6:3, 6:4

Ćwierćfinały singla:

Benoit Paire (Francja, 1) – Pablo Carreno Busta (Hiszpania, 11) 7:6(5), 1:6, 6:3

Denis Shapovalov (Kanada, 2) – Andriej Rublow (Rosja) 6:3, 7:6(4)

Hubert Hurkacz (Polska, 3) – Frances Tiafoe (USA, 10) 4:6, 7:6(1), 6:1

Steve Johnson (USA) – John Millman (Australia, 14) 4:6, 7:6(5), 6:4