Paryż. Alcaraz wyeliminował Sinnera

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

W rywalizacji o dwa ostatnie miejsca w Nitto ATP Finals pozostało czterech zawodników. Ważne zwycięstwa w tym kontekście odnotowali w środę Hubert Hurkacz i Cameron Norrie. Z imprezą pożegnał się Jannik Sinner, który również wciąż ma szansę na występ w Turynie.

W jednym z najbardziej wyczekiwanych środowych pojedynków Carlos Alcaraz pokonał Jannika Sinnera. 18-latek, który zrobił w ostatnich miesiącach ogromny postęp, rozstrzygnął na swoją korzyść dwa zacięte sety.

– Cieszę się z tego zwycięstwa, bo Jannik walczył o miejsce w Nitto ATP Finals. To moje trzecie zwycięstwo nad zawodnikiem z Top 10 w tym roku – powiedział po meczu Alcaraz. – Myślę, że Jannik i ja będziemy mieli wspaniałą rywalizację w przyszłości. Kluczem było dzisiaj to, że grałem bardziej agresywnie niż on – dodał.

Wygrana Alcaraza i zwycięstwo Huberta Hurkacza nad Tommym Paulem oznacza, że Polak przesunął się na ósmą pozycję w wyścigu do Turynu. Sytuacja wciąż może ulec zmianie jeszcze w tym tygodniu, jako że w rywalizacji pozostaje Cameron Norrie. Brytyjczyk odnotował w środę 50. zwycięstwo meczowe w sezonie. Triumfator Indian Wells wygrał 6:3, 6:4 z Reillym Opelką. W trzeciej rundzie Norrie spotka się z innym reprezentantem Stanów Zjednoczonych, Taylorem Fritzem, który pokonał w środę Andrieja Rublowa.

Podobnie jak w przypadku Alcaraza, dla Fritza było to trzecie zwycięstwo nad tenisistą z czołowej dziesiątki rankingu w tym sezonie. Amerykanin wygrał dziesięć z dwunastu ostatnich spotkań, które rozegrał. W zeszłym tygodniu osiągnął finał w Sankt Petersburgu. Tam uległ Marinowi Cziliciowi, który pożegnał się z paryskim turniejem w środę po meczu z Sebastianem Kordą. Do trzeciej rundy w stolicy Francji awansował Daniił Miedwiediew. Rosjanin wyszedł na prowadzenie 5:1 w pierwszym secie, po czym na chwilę oddał inicjatywę przeciwnikowi, Białorusinowi Ilji Iwaszce. Ostatecznie triumfator US Open wygrał jednak w dwch setach, 7:5, 6:4.

Szans na występ w kończących sezon finałach nie mają już Pablo Carreño Busta, Diego Schwartzman i Felix Auger-Aliassime. Hiszpan został wyeliminowany przez reprezentanta gospodarzy, Hugo Gastona, a Argentyńczyk uległ Marcosowi Gironowi. Kanadyjczyk walczył o awans do trzeciej rundy ze szczęśliwym przegranym z kwalifikacji, Dominikiem Koepferem. Koepfer zwyciężył 6:3, 7:5 i będzie rywalem Huberta Hurkacza w trzeciej rundzie. Spotkanie to zostało zaplanowane na godzinę 11 polskiego czasu w czwartek.