Paryż. Nadal doznał kontuzji na rozgrzewce! Walkower w półfinale

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Rafael Nadal wycofał się z turnieju ATP Masters 1000 w Paryżu tuż przed półfinałowym pojedynkiem z Denisem Shapovalovem. Rozstawiony z numerem dwa Hiszpan powiedział, że podczas jednego z ostatnich serwisów na rozgrzewce poczuł ból w brzuchu. 

Takiego obrotu spraw oczywiście nikt nie mógł się spodziewać. Zaskoczony na pewno jest też Denis Shapovalov, który po raz pierwszy w karierze zagra w finale tak dużego turnieju. Jego rywalem będzie Novak Dźoković. Lider rankingu ATP w pierwszym półfinale poradził sobie z Grigorem Dimitrowem. Więcej o tym meczu przeczytacie tutaj. 

Kibice czekali już z niecierpliwością na rozpoczęcie drugiego półfinału, ale wtedy organizatorzy przekazali złe wieści. Nadal zrezygnował z występu, tłumacząc podjętą decyzję kontuzją brzucha, której nabawił się podczas treningu. Uraz ponoć uniemożliwiał mu serwowanie. Na razie nie wiadomo, jak poważna jest kontuzja i czy zobaczymy Hiszpana w ATP Finals i turnieju finałowym Pucharu Davisa.

Ostatnie wydarzenia z Paryża nie zmienią jednak tego, że to Nadal w poniedziałek awansuje na pierwsze miejsce w rankingu ATP.


Wyniki

Półfinały:

Novak Dźoković (Serbia, 1) – Grigor Dimitrow (Bułgaria) 7:6(5), 6:4
Denis Shapovalov (Kanada) – Rafael Nadal (Hiszpania, 2) walkower dla Kanadyjczyka