Ranking. Świątek i Hurkacz z „życiówkami”

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Dobre występy w Miami zaowocują awansami w rankingach. Iga Świątek będzie zajmować od poniedziałku najwyższe miejsce w karierze w rankingu deblowym, natomiast Hubert Hurkacz w zestawieniu singlistów. 

Iga Świątek w tegorocznej edycji Miami Open dotarła do trzeciej rundy w grze pojedynczej. Polka znacznie lepiej poradziła sobie w deblu, w parze z Bethanie Mattek-Sands zostały zatrzymane dopiero w półfinale (więcej tutaj). Dzięki takiemu wynikowi mistrzyni Roland Garros 2020 zdobyła 390 punktów do rankingu deblowego. Oznacza to, że w najnowszym zestawieniu Świątek awansuje o 18 pozycji i będzie 63. deblistką świata. To najwyższe miejsce w karierze Polki, do tej pory najlepszym rezultatem była 75. lokata, którą nasza tenisistka zajmowała w październiku 2020 roku.

Z kolei Hubert Hurkacz poprawi najlepszy wynik w klasyfikacji singlowej. Przed turniejem w Miami Polak plasował się na 37. miejscu. Wrocławianin dotarł już do półfinału tej prestiżowej imprezy i o finał powalczy z Andriejem Rublowem. Jednak już teraz wiadomo, że w najnowszym zestawieniu „Hubi” osiągnie życiowy rezultat. W live rankingu Hurkacz zajmuje przed półfinałem 27. pozycję. Do tej pory jego najlepszym osiągnięciem było 28. miejsce z lutego 2020 roku. Jeśli nasz tenisista awansuje do finału Miami Open 2021, to wówczas przesunie się w okolice 24. lokaty.