Roland Garros. Kawa nie dołączy do Chwalińskiej

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

Katarzynie Kawie nie udało się pójść w ślady Mai Chwalińskiej. Druga z reprezentantek Biało-Czerwonych w pierwszej rundzie kwalifikacji w stolicy Francji w trzech setach przegrała z Carol Zhao.

W pierwszej partii tego spotkania żadnej roli nie odgrywał serwis. W dziesięciu gemach doszło do aż siedmiu przełamań. O jedno więcej zdobyła Kanadyjka i to ona objęła prowadzenie 6:4 w meczu.

Druga odsłona spotkania również nie rozpoczęła się po myśli tenisistki urodzonej w Krynicy-Zdroju i rywalka wyszła na prowadzenie 4:2. Kawa nie zamierzała się jednak poddawać. Dzięki ambitnej, solidnej grze z linii końcowej wygrała pięć z sześciu kolejnych gemów i wyrównała stan rywalizacji.

Niestety polska tenisistka nie była w stanie pójść za ciosem w decydującym secie. Zhao zdecydowanie lepiej weszła w tę część meczu. Już w pierwszym gemie uzyskała przewagę przełamania i tym razem nie zamierzała już jej oddać. Kawa zdołała utrzymać podanie na 1:2, ale na więcej już nie było jej stać w tym meczu i po 2 godzinach i 6 minutach gry zeszła z korty pokonana.

Do drugiej rundy kwalifikacji po dobry meczu awansowała Maja Chwalińskiej. Więcej o tym można przeczytać TUTAJ.


Wyniki

Pierwsza runda kwalifikacji

Carol Zhao (Kanada) – Katarzyna Kawa (Polska) 6:4 5:7 6:1