Roland Garros. Rosolska z awansem, Kawa i Piter poza turniejem

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Alicja Rosolska i Erin Routliffe awansowały do drugiej rundy gry podwójnej na kortach Rolanda Garrosa. Polka i Nowozelandka pokonały w dwóch setach Nicole Melichar-Martinez i Ellen Perez. Z turniejem pożegnały się Katarzyna Piter i Katarzyna Kawa.

Twórz z nami najlepszy magazyn tenisowy, zostań patronem Tenisklubu: https://patronite.pl/Tenisklub!

Zmienne szczęście towarzyszy polskim deblistom czwartego dnia zmagań w Paryżu. W turnieju mężczyzn do drugiej rundy gry podwójnej awansował Łukasz Kubot w parze z Edouardem Roger-Vasselinem, Kamil Majchrzak i Nathaniel Lammons przegrali natomiast z Thanasim Kokkinakisem i Alexandrem Bublikiem.

W deblu kobiet biorą udział aż cztery reprezentantki Polski. W środę trzy rozegrały swoje spotkania. Jako jedyna z nich do drugiej rundy awansowała Alicja Rosolska. W parze z Nowozelandką Erin Routliffe nie straciły seta w starciu z Amerykanką Nicole Melichar-Martinez i Australijką Ellen Perez. Alicja Rosolska była po meczu w doskonałym nastroju, pod koniec rozmowy z dziennikarzami pożegnała się mówiąc, że musi uciekać, bo stęskniła się za synkiem.

Niestety na pierwszej rundzie zakończyła się przygoda z deblem zarówno Katarzyny Kawy, jak i Katarzyny Piter. Kawa wystąpiła u boku Terezy Mihalikovej. Ich rywalkami były Kimberley Zimmermann oraz zwyciężczyni pierwszej edycji BNP Paribas Poland Open, Maryna Zanevska. Polka i Słowaczka postawiły opór, doprowadzając do decydującej partii, lecz w niej wygrały tylko jednego gema. Katarzyna Piter i Hiszpanka Nuria Parrizas Diaz ugrały zaledwie trzy gemy w meczu z rozstawionymi Desirae Krawczyk i Demi Schuurs. W czwartek do gry wejdą Magda Linette i Bernarda Pera. Polka i Amerykanka to półfinalistki imprezy sprzed roku. Ich rywalkami będą Marta Kostiuk i Elena Gabriela Ruse.


Wyniki

Pierwsza runda debla:

Alicja Rosolska, Erin Routliffe (Polska, Nowa Zelandia) – Nicole Melichar-Martinez, Ellen Perez (USA, Australia, 16) 6:2, 7:5

Katarzyna Piter, Nuria Parrizas Diaz (Polska, Hiszpania) – Desirae Krawczyk, Demi Schuurs (USA, Holandia, 5) 0:6, 3:6

Katarzyna Kawa, Tereza Mihalikova (Polska, Słowacja) – Maryna Zanevska, Kimberley Zimmermann (Belgia) 1:6, 6:3, 1:6