Rzym. Debiut Majchrzaka w turnieju ATP Masters 1000

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Kamil Majchrzak pokonał Yoshihito Nishiokę w drugiej rundzie eliminacji do Internazionali BNL d’Italia i po raz pierwszy w karierze wystąpi w imprezie rangi ATP Masters 1000. Piotrkowianin jest piątym Polakiem w historii w głównej drabince turnieju tej rangi.

Jeszcze w piątek Majchrzak rozgrywał półfinał gry podwójnej w challengerze w Pradze. Nie przeszkodziło mu to jednak w pokonaniu dwóch wyżej notowanych graczy w turnieju kwalifikacyjnym w Rzymie. W sobotę nasz drugi najlepszy singlista pokonał Aleksieja Popyrina, a w niedzielę bez straty seta wygrał z Yoshihito Nishioką. W pierwszej rundzie imprezy głównej jego rywalem będzie Denis Shapovalov. Początkowo Kanadyjczyk miał zmierzyć się z Casprem Ruudem. Norweg wycofał się jednak z rywalizacji, a w jego miejsce został dolosowany nasz reprezentant.

Majchrzak jest piątym polskim tenisistą w historii, który wystąpi w zawodach rangi Masters 1000. Przed nim dokonali tego Łukasz Kubot, Jerzy Janowicz, Michał Przysiężny i Hubert Hurkacz. Wrocławianin jest w Rzymie rozstawiony z numerem „15” i rozpocznie zmagania od pojedynku z reprezentantem gospodarzy, Lorenzo Musettim.

Warto podkreślić, że pomimo debiutu w tak prestiżowych zawodach, Majchrzak ma na koncie występ w każdym z czterech turniejów wielkoszlemowych. Najlepszy rezultat osiągnął w Nowym Jorku, gdzie w 2019 roku doszedł do trzeciej rundy.