Rzym. Pierwsze kłopoty Dżokovicia

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Novak Dżoković i Rafael Nadal to ubiegłoroczni finaliści Internazionali BNL d’Italia i faworyci tegorocznych zmagań. W piątek obaj tenisiści awansowali do ćwierćfinału rywalizacji, ale nie obyło się bez problemów.

Lider rankingu w tegorocznej edycji włoskiego tysięcznika pierwsze dwa spotkania wygrał, nie tracąc seta. W piątek bliski urwania pierwszej partii najwyżej rozstawionemu tenisiście był Filip Krajinović. Rodak 17-krotnego mistrza wielkoszlemowego nie wykorzystał jednak prowadzenia w tie-breaku 4-1 i przegrał pierwszą odsłonę pojedynku. W drugim secie Dżoković już kontrolował sytuację na korcie. Nie dał przeciwnikowi ani jednej szansy na przełamanie swojego podania, a sam odebrał serwis krajanowi dwukrotnie i zapewnił sobie awans do 1/4 finału. Kolejnym rywalem lidera rankingu będzie Dominik Koepfer. Niemiec, który do turnieju dostał się z eliminacji pokonał Lorenzo Musettiego.

Najmniejszych problemów z awansem nie miał za to Rafael Nadal. Celujący w dziesiąty tytuł mistrzowski na Foro Italico Hiszpan w ciągu dziewięćdziesięciu minut pokonał Duszana Lajovicia, oddając rywalowi cztery gemy. Tych po stronie Serba mogło być jeszcze mniej, ale prowadząc w drugiej odsłonie 4:0, wicelider rankingu oddał trzy gemy. Kolejnym rywalem tenisisty z Półwyspu Iberyjskiego będzie Diego Schwartzman. Argentyńczyk w trzech setach pokonał w piątek Huberta Hurkacza – relację z tego meczu znajdziecie TUTAJ.