Suarez Navarro pokonała chłoniaka Hodgkina!

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Carla Suarez Navarro podzieliła się z kibicami znakomitą informacją. Poważne problemy zdrowotne są już za nią. Hiszpanka pokonała chłoniaka Hodgkina i zamierza wrócić do rywalizacji. 

Tenisistka marzyła o tym, by przezwyciężyć chorobę i wystąpić w igrzyskach olimpijskich w Tokio. Wiele wskazuje na to, że uda jej się zrealizować ten cel. W czwartek, za pośrednictwem mediów społecznościowych, przekazała najbardziej wyczekiwaną wiadomość. Pokonała raka i znów jest zdrowa. Do treningów wróciła już wcześniej.

Ostatni mecz Suarez Navarro rozegrała w lutym ubiegłego roku. Niedługo później rozgrywki zostały zawieszone z powodu pandemii koronawirusa. Natomiast na początku września Hiszpanka przekazała, że wykryto u niej chłoniaka Hodgkina. O tym, jak wyglądała walka tenisistki z nowotworem, przeczytacie więcej TUTAJ.

Zawodniczce z Las Palmas wsparcia w trudnych chwilach udzielała m.in. koleżanka z reprezentacji Hiszpanii, Garbine Muguruza. Mistrzni Roland Garros obiecała starszej koleżance, że jeśli ta tylko dojdzie do siebie, to na igrzyskach olimpijskich wystąpią razem w grze podwójnej.

– Wszyscy cierpimy przez Covid, a ona dodatkowo zmaga się ze złem, które ją dotyka. Bardzo dobre wrażenie zostawiło na mnie, gdy zobaczyłam jej chęci do odzyskania sił i powrotu na korty. Powiedziałam jej: Będę na ciebie czekać, na co tylko zechcesz – powiedziała była lidera rankingu WTA.