Szczecin. Dzień łatwych zwycięstw, rozstawieni tenisiści za burtą

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

W czwartek dokończone zostały spotkania drugiej rundy singla Pekao Szczecin Open, a tym samym poznaliśmy nazwiska wszystkich ćwierćfinalistów. Wśród nich znalazło się dwóch reprezentantów Polski – Kamil Majchrzak i Paweł Ciaś, który awans do najlepszej ósemki zdążył zapewnić sobie już w środę.

W głównej drabince szczecińskiego turnieju nie pozostał już ani jeden rozstawiony tenisista. W czwartek rozstawiony z numerem „2” Pablo Andujar wygrał tylko dwa gemy z 18-letnim Holgerem Rune. Młody Duńczyk będzie w piątek ćwierćfinałowym rywalem Kamila Majchrzaka. Polak wyeliminował z imprezy rozstawionego z „siódemką” Roberto Carballesa Baenę. Relację z tego pojedynku można znaleźć TUTAJ. Mecz Majchrzak – Rune zaplanowano nie przed godziną 17 na korcie centralnym w piątek. Przed nimi, około 15, odbędzie się spotkanie Pawła Ciasia z Yannickiem Hanfmannem.

Kolejną parą ćwierćfinałową będzie kwalifikant Nicola Kuhn i Marco Trungelliti. Oni również nie stracili seta w czwartkowych meczach. Kuhn, czyli 21-letni pogromca Alberta Ramosa-Vinolasa z pierwszej rundy, wygrał 6:2, 6:2 z innym kwalifikantem, Alexem Rybakovem. Trungelliti wyrzucił z imprezy notowanego na 92. miejscu w rankingu ATP Thiago Monteiro.

O półfinał imprezy powalczy także szczęśliwy przegrany z eliminacji, Jesper De Jong. Holender stracił wprawdzie najwięcej gemów spośród wszystkich dzisiejszych zwycięzców, ale również rozstrzygnął swoje starcie z Amerykaninem Thai-Sonem Kwiatkowskim w dwóch setach 6:4, 7:6(1). W piątek zmierzy się on z Czechem Zdenkiem Kolarem, który stracił zaledwie dwa gemy w meczu z Brytyjczykiem Jayem Clarkiem.

W czwartek z turniejem deblowym pożegnali się Szymon Walków i Jan Zieliński. Polacy rozpoczęli dzień od dokończenia zaległego meczu pierwszej rundy, a kilka godzin później wyszli na ćwierćfinał. W nim ulegli rozstawionym z numerem „2” Andre Goranssonowi i Nathanielowi Lammonsowi.


Wyniki

Druga runda singla

Kamil Majchrzak (Polska) – Roberto Carballes Baena (Hiszpania, 7) 6:3, 6:2

Holger Rune (Dania) – Pablo Andujar (Hiszpania, 2) 6:1, 6:1

Marco Trungelliti (Argentyna) – Thiago Monteiro (Brazylia, 6) 6:4, 6:3

Jesper De Jong (Holandia, LL) – Thai-Son Kwiatkowski (USA) 6:4, 7:6(1)

Zdenek Kolar (Czechy) – Jay Clarke (Wielka Brytania) 6:1, 6:1

Nicola Kuhn (Hiszpania, Q) – Alex Rybakov (USA, Q) 6:2, 6:2